- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

המתחרה מבית גוגל של AirDrop האפל'ית תפעל על מחשבי דסקטופ ובבסמארטפוני אנדרואיד

מזה זמן ידוע שגוגל (Google) עובדת על תכונה לאנדרואיד הידועה כשיתוף קרוב (Nearby Share) (בעבר נקראה שיתוף מהיר – Fast Share), שמיועדת להעברת קבצים מהירה בין התקנים, בדומה לתכונת AirDrop של אפל (Apple). כעת מסתבר, שהתכונה תתווסף גם למחשבי דסקטופ באמצעות שילוב בדפדפן כרום.

אתר XDA Developers חשף את התכונה  לאחר שמצא אזכור לתכונת שיתוף קרוב בכרומיום ( Chromium – קרן תוכנת ככרום) – אם כי עדיין לא ברור כרגע האם היא תיושם. המשמעות, אם התכונה תיושם, היא שהמשתמשים יוכלו לשתף קבצים במהירות בין התקני אנדרואיד וכרום על Windows, וגם ב-MacOS ובלינוקס.

לפי הדיווחים, מהנדסי גוגל כבר עובדים על התכונה הזאת כמה שנים, הרבה לפני השחרור של גירסה 10 של אנדרואיד. תכונה דומה שנקראה Android Beam בוטלה לפני השחרור של מערכת ההפעלה האחרונה.

ההערכה בקרב האתרים הטכנולוגיים היא, שהתכונה החדשה תפורסם לפני ההשקה הרשמית של גירסת 11 הבאה של אנדרואיד מאוחר יותר השנה, גם לאור הרמזים שפיזרה גוגל בסרטונים שלה לכנס המפתחים.

עוד מעריכים האתרים הטכנולוגיים, כי התכונה החדשה תעשה שימוש הן בבלוטות' והן ב-Wi-Fi בין מכשיר למכשיר כדי להעביר קבצים בין ההתקניים השונים – סמארטפון לסמארטפון, סמארטפון למחשב וכו'.