שעון Moto 360 המקורי לא יעודכן במערכת Android Wear 2.0

אם הייתם מחלוצי רוכשי השעונים החכמים של מוטורולה, ייתכן שלא תזכו יותר בעדכונים למערכת ההפעלה של השעון שלכם, כמו גם לעדכוני אבטחה

יישאר באווירה של פעם. Moto 360. צילום: יח"צ

בדף הטוויטר (Twitter) של מדור התמיכה של מוטורולה, ה-Motorola Support, נחשף לאחרונה, לכאורה, יותר מידע משהיינו אמורים לגלות לגבי התכניות העתידיות של החברה בכל הקשור בדור הראשון של שעון ה-Moto 360 שלה.

השעון המדובר עודכן לאחרונה עם Android Wear 5.1.1, אשר הציגה מספר תכונות חדשות כגון אפליקציות always-on, אימוג'ים, קישוריות Wi-Fi, תמיכה במחוות ניווט ל-UI ודפדפן מדיה. החברה גם פרסמה תכונות אבטחה חדשות למשתמשים Moto 360, עם תיקון האבטחה 6.0.1 שלה, למרות שלא היה ידוע אם 360 Moto מהדור הראשון יזכה לקבל את העדכון.

כשמשתמש טוויטר בעל הכינוי [email protected] פנה לדף תמיכה של מוטורולה בכדי לשאול אם עדכון האבטחה החדש עתיד להגיע גם ל-Moto 360 v1, הוא נענה בתוך דקות ספורות באופן מפתיע בתשובה: "Moto 360 מהדור הראשון לא יקבל את העדכון החדש 2.0".

לא יזכו בעדכון

התשובה הזו מספקת חדשות לא לגמרי ברורות למשתמשי 360 Moto המקורי, לפיהן המכשירים שלהם לא יזכו בעדכון Android Wear 2.0, שהיה אמור לכלול אפשרות להתאמה אישית של מראה השעון, המרת שרבוט על המסך לכדי טקסט, יישומי stand-alone ועוד תכונות רבות אחרות.

בעוד שרוב משתמשי השעונים החכמים זוכים בריבוי יכולות ומשימות משופרות על המכשירים שלהם, משתמשי הדור הראשון של Moto 360 יישארו כנראה עם גרסת ה-Android Wear 1.4 הישנה והלא מספיק טובה. אמנם גרסה זו הוסיפה בעבר את תכונת עמעום המסך, מחוות ניווט, הרשאות יישום, תמיכה מורחבת בעבור לקוחות שעושים שימוש במשלוח וקבלת הודעות, וכן מצב נמנום (Doze Mode), אבל לגרסה החדשה, 2.0, יש עוד הרבה חידושים לספק לשעון שמתיימר להיות באמת חכם.

מוגנים מפני איומים עתידיים

הגילוי אמנם לא כל כך מזעזע, אולם, מאחר שגוגל (Google) הכריזה בעבר על מגבלת אחריות בת שנתיים שבמסגרתה בלבד תספק עדכונים בעבור רוב מכשירי האנדרואיד שלה, וכן הבטיחה הקפדה רבה יותר בנושא, ייתכן שכעת מוטורולה חווה את ההשלכות של המגבלות הללו, וזו הסיבה להדרת הדור הראשון של 360 Moto מהעדכון הנוכחי.

מוטורולה הבטיחה בעבר לעדכן את מכשיריה כל הזמן באמצעי אבטחה עדכניים מפני איומים עתידיים. לאחר שהשאלה הובהרה בטוויטר על ידי [email protected] המשיכה השיחה, ובה הסבירה מחלקת התמיכה שעמדת מוטורולה היא ליישם תיקונים חיוניים, ובמידה שבעיות אבטחה חדשות יצוצו, להעריך אותן ולעדכן את המכשיר בהתאם לצורך.

אגב, חברת מוטורולה נמצאת כעת בעבודות לקראת השקה קרובה של הטלפונים החכמים החדשים שלה – מהדורת Moto Z Droid ומהדורת Moto Z Force Droid – אך בינתיים לא פורסם תאריך רשמי להשקה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים