- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

גרטנר: מחירי שירותי מיקור החוץ צפויים לרדת ב-5% עד 20% במהלך השנה הקרובה

מחירי שירותי מיקור החוץ צפויים לרדת בשיעור של 5% עד 20% במהלך השנים 2009 ו-2010 – כך עולה מדו"ח חדש של גרטנר. האנליסטים של חברת המחקר אומרים, כי מחירי מיקור החוץ בתחום ה-IT צפויים לרדת במהלך השנתיים הקרובות בגין האקלים הכלכלי הלא יציב, מגבלות תקציבי ה-IT וזהירות ומודעות כללית בשוק.

בגרטנר אומרים, כי בסתיו הנוכחי תהיה ירידת מחירים שתנבע מהתחרות הגוברת בשוק בין הספקיות המסורתיות לבין ספקיות חדשות, כאשר יותר ויותר ספקיות מתחרות באגרסיביות כדי לשמור על גידול בהכנסות ועל מתח רווחים. יתרה מכך, התנהגויות רכישה שמתמקדות בעלויות במצב הכלכלי הנוכחי, יהיו גורם מפתח שיעמוד מאחורי הורדת מחיריהם של שירותי מיקור חוץ בתחום תשתיות ה-IT בשנים 2009 ו-2010, עם שונות גדולה בין עסקה לעסקה.

"על-אף החוזק היחסי של מיקור החוץ בזמן מיתון, לקוחות רבים מדווחים על דיונים סוערים עם הלקוחות שלהם ועל חידוש המשא ומתן לגבי התנאים וההתניות בחוזים, לגבי הסכמי שירות, תעריפים, היקפים ולגבי מציאת מיקומי אספקה אוף-שור שיהיו זולים יותר", אומר קלאודיו דה-רולד, אנליסט בכיר וסגן נשיא בגרטנר. לדבריו, "כל המרכיבים הללו נבחנים מחדש כדי לזהות אפשרויות משביעות רצון להקטין עלויות שירות תוך בחינת כל מקרה לגופו".

דה-רולד הוסיף, כי ספקיות אוף-שור הודיות נמצאות היום תחת לחץ ניכר להקטין עלויות בעקבות מתקפת הטרור במומביי, שערוריית סאטיאם, תנודות שער החליפין של הרופי, והמשך האינפלציה והשחיקה בשכר.