- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

קומוולט תשווק פתרון SaaS להגנת נתונים בענן של מיקרוסופט

קומוולט (Commvault), העוסקת בתחום ניהול נתונים בסביבות ענן ובסביבות מקומיות, הודיעה אתמול (ב') כי חתמה עם מיקרוסופט על הסכם אסטרטגי רב-שנתי, שישלב בין מערך השיווק, הפיתוח והמכירות של חבילת פתרונות Metallic להגנה על נתונים מבית קומוולט, לבין הענן Microsoft Azure. יחד, על פי ההצהרה לתקשורת, יספקו שתי החברות "אבטחה רחבה ומהימנה לסביבת הענן באמצעות ניהול SaaS פשוט".

קומוולט ומיקרוסופט מחברות יחדיו שתי טכנולוגיות – Azure ו-Metallic SaaS – כדי לענות על הצורך בהגנת נתונים עוצמתית הניתנת בכל סדר גודל ובאבטחה רב שכבתית. פתרון Metallic משפר את ההגנה על הנתונים שב-Microsoft Office 365 במקרה של מחיקה מקרית, השחתה של הנתונים, והתקפות זדוניות. Metallic מציעה גם מגוון אפשרויות נוספות, החל מגיבוי שרתי VMware ומסדי נתונים Microsoft SQL ועד הגנת נקודות קצה.

"ההכרזה שלנו ושל מיקרוסופט משלבת שתיים מהטכנולוגיות הטובות ביותר בענן ארגוני כדי לפשט ולהאיץ את המסע של הלקוח לענן", אמר סאנג'י מירצ'אנדני, נשיא ומנכ"ל קומוולט. "זהו עידן חדש עבור קומוולט והכיוון שלנו ברור – לעזור לשותפים וללקוחות בערוצים המשותפים שלנו לפשט את ה-IT באמצעות פתרונות ארגוניים מוכחים להגנה על נתונים המועברים במודל SaaS ומוגנים בענן. השילוב של קומוולט ומיקרוסופט מפגיש את טכנולוגיות הגנת המידע והענן החדשניות ביותר שיש לשתי החברות להציע".

השלב החדש הזה בשיתוף הפעולה בין שתי החברות מבוסס על השימוש ארוך-השנים של קומוולט בסביבת הענן של Azure, כולל הגירת יישומים ונתונים, שמירת נתונים (retention) לטווח הארוך ו-Azure Blob Storage. ההסכם החדש כולל תכניות לבניית היצע תוכנה כשירות (SaaS) של Metallic Cloud Storage על Azure Blob Storage, ושילובי פתרונות אחרים עם שירותי Azure.

"קומוולט ומיקרוסופט תמיד סיפקו טכנולוגיות מהימנות ללקוחות המשותפים שלנו, וההודעה של היום לוקחת את מערכת היחסים ארוכת השנים שלנו לרמה הבאה בזמן קריטי עבור חברות לאימוץ טכנולוגיות ענן ו-SaaS", אמר טד ברוקוואי, סגן נשיא לענייני תאגידים בתחום Azure Storage. לדבריו, "Metallic SaaS יחד עם Microsoft Azure מספקים יחדיו את אחד הפתרונות החזקים ביותר בתעשייה לאחסון והגנה על נתונים קריטיים לעסקים – בענן ומחוצה לו".

רונלד דאודן, מנהל יחידת IT באוניברסיטת ג'ונס הופקינס, אמר: "ברור לי שקומוולט ומיקרוסופט מחויבות לבנות פתרונות משולבים העונים על הצרכים והדרישות של הארגון שלי בעולם היברידי. החידושים שלהן עזרו לנו להתמודד עם האתגרים של העברת כמעט חמש פטה-בייטים של נתונים לענן Azure. צמצמנו את טביעת הרגל של הדטה סנטר שלנו ואת התקורה לניהול אחסון, תוך הגנה על אלפי שרתים וירטואליים, יישומים ופרויקטים בארגון שלנו. האג'יליות, הסקלביליות והניהול הפשוט הטמונים בפתרונות הענן וה-SaaS נחוצים מאוד, מכיון שקצב צמיחת הנתונים לא מראה סימני האטה".

לפי ההודעה לעיתונות: "אחת החוזקות של Metallic היא שהיא נבנתה בענן, תוך שימוש במיטב היכולות של Azure ומינוף הטכנולוגיה הארגונית המובילה בשוק של קומוולט, הזוכה לאמון רב בקרב הארגונים הגדולים והמובילים בעולם, המשתמשים בה על מנת להגן על היישומים והנתונים הקריטיים שלהם. כחלק מההסכם, Metallic תהיה אפליקציה מובילה להגנת נתונים במודל SaaS עבור לקוחות Azure בענן ציבורי או היברידי".