- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

מסתמן: אינטל תרכוש את מוביט ביותר ממיליארד דולר

אינטל נמצאת בימים אלה במשא ומתן מתקדם לרכישת אפליקציית התחבורה הציבורית מוביט בסכום של יותר ממיליארד דולר – כך דווח היום (א'). על פי ההערכות, ההסכם בין החברות ייחתם בימים הקרובים.

מוביט הוקמה ב-2011 ולצד ווייז, גט ואחרים, היא בין המותגים הישראליים הבולטים בעולם. החברה מעסיקה כ-200 עובדים, מרביתם בישראל, והיא פועלת בעשרות מדינות ושפות. מספר המשתמשים באפליקציית התחזורה הציבורית שלה עומד על יותר מרבע מיליארד. בין המשקיעים במוביט נמצאות BRM Capital, סקויה קפיטל ו-ב.מ.וו. אינטל היא בעלת מניות בחברה, בשיעור של 7%. מייסדי החברה הם ניר ארז, המנכ"ל, ורועי ביק, סמנכ"ל התפעול, ומאז הקמתה היא גייסה כ-140 מיליון דולר.

לצד אפליקציית התחבורה הציבורית החינמית למשתמשים הפרטיים, מוביט מציעה תשתית למערכות תחבורה ציבורית בערים. בימים אלה היא משתפת פעולה עם עיריות וחברות תחבורה, על מנת לעדכן את המשתמשים בלוח הזמנים המתעדכן של התחבורה הציבורית, עקב משבר הקורונה. היא אף מציעה פלטפורמה להתאמה לצרכים של כל מפעיל תחבורה ציבורית, שמאפשר לו לייעל את יכולות התכנון, התפעול והאופטימיזציה של השירותים שלו.

עם רכישת מוביט, אינטל מעמיקה את הפעילות שלה בעולם התחבורה החכמה, שמבוססת בחלק ניכר ממנה על חברה ישראלית אחרת שהיא רכשה – מובילאיי, בעסקת ענק [1] בסכום של 15.3 מיליארד דולר. לפני חודשים אחדים היא קנתה חברה כחול לבן אחרת – הבאנה לאבס [2], שמפתחת שבבים מבוססי בינה מלאכותית, בעסקה בשווי של כשני מיליארד דולר.

באינטל בחרו שלא להגיב.