- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

דל הכריזה על פלטפורמת ענן חדשה ושת"פ עם מיקרוסופט

המיזוג בין דל ל-EMC ושל שניהם עם VMware, שבה מחזיקה דל למעלה מ-80%, מתחיל להשפיע על ההיצע של דל טכנולוגיות, החברה המאחדת את כל אלה.

באירוע פתיחת כנס DELL TECHNOLOGY WORLD אתמול (ב') בלאס ווגאס הכריז מייקל דל, מנכ"ל דל טכנולוגיות, על Dell Technologies Cloud, פלטפורמת ענן חדשה המספקת פתרונות תשתית להפשטת הפריסה והניהול של סביבות ענן שונות.

לדברי דל, שילוב תשתיות של VMware ו-Dell-EMC, הענן של דל טכנולוגיות, מסיר מורכבויות רבות בתהליך ומציע תפעול ממושך ויציב של תשתית משאבי ה-IT, הן בענן הפרטי והן בציבורי, מכל מקום.

המכנה המשותף לשתי ההכרזות הוא שהענן הציבורי, הענן הפרטי וסביבת הדטה סנטר הארגונית לאט לאט הולכים ומתקרבים, משתלבים ומאפשרים ללקוחות מגוון היברידי בין שלושת העולמות.

"הצוות שלנו בונה את היסודות לאינטגרציה", הסביר דל,. "השילוב הזה עוזר לשלוט בכאוס. הביזור גורם לעלויות גדולות עבור אנשי ה-IT, והם פונים אלינו ואומרים שנמאס להם לעסוק כל הזמן באינטגרציה, ושהם רוצים מעט לקוחות אסטרטגיים במקום לקנות רכיבים שונים ולשלב אותם. כוונתנו היא לספק המשכיות תפעולית בקצה, בעננים ציבוריים ובעננים פרטיים. חוויה פשוטה ושקופה, עקביות בתשתית ובתפעול לאורך כל התשתיות – הפיזיות, הווירטואליות, הציבוריות והפרטיות. מערכת VMware משרתת אקוסיסטם של למעלה מ-4,000 ספקי ענן".

הוא הוסיף ואמר כי "עבור ארגונים רבים, סביבות הענן המשתנות תדירות, יוצרות מורכבות עצומה בתשתיות ה-IT, ואין חברה אשר מתאימה ומסוגלת יותר מדל טכנולוגיות לפתור אתגר זה".

לדבריו, "הענן אינו יעד, זהו מודל תפעולי לכל דבר. עם הענן שלנו, המבוסס על ההנדסה המשולבת של Dell-EMC ו-VMware, ניתן ליהנות מחוויית ענן היברידית ומאוחדת, עם תשתית עקבית המנוהלת מכל מקום, החל ממרכזי הנתונים, דרך העננים הציבוריים השונים ועד לקצה המשתנה אף הוא באופן תדיר. בכך, אנו מספקים לארגונים שליטה רבה ומדויקת יותר בסביבות הענן שלהם".

מייקל דל, יו"ר ומנכ"ל דל. צילום: ניב קנטור

מייקל דל, יו"ר ומנכ"ל דל טכנולוגיות. צילום: ניב קנטור

שליטה רבה יותר לארגונים

פורטפוליו הענן של דל טכנולוגיות כולל את פלטפורמות הענן החדשה, ואת ה-DCaaS (מרכז נתונים-כשירות) החדש של VMware, על בסיס פתרונות Dell-EMC.

הענן של דל טכנולוגיות מעניק לארגונים שליטה רבה יותר כאשר הם הופכים למרכז התפעול של עצמם, עם העננים ההיברידיים באתרים שלהם (on-premise), וכן פריסה של יותר מ-4,200 ספקי ענן של VMware. הגישה ההיברידית מתאפשרת באמצעות שילוב חומרה, תוכנה ושירותים מבית Dell-EMC, ספקית תשתיות ה-IT המובילה בעולם (על פי IDC), יחד עם VMware, המדורגת מקום ראשון בעולם בהכנסות ממערכות ניהול תוכנות, על פי IDC.

את טכנולוגיות ליבה אלו משלים מערך רחב של שירותי ערך מוסף כגון אבטחה, הגנת נתונים וניהול מחזור חיים של המידע. החברה מספקת ללקוחותיה שירותי ייעוץ, פריסת תשתית, ניהול, תמיכה והדרכה, תוך שהיא מאפשרת לצרוך תשתית IT במודל ענן. "מעתה, ארגונים יוכלו לנטרל לחלוטין את הצורך לעסוק במטלות הבסיסיות של ניהול ותחזוקת התשתיות, ולהקצות תקציבים שפויים למערך ה-IT שלהם." אמר דל.

בהמשך אירוע הפתיחה אירח דל את סטאיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, שהכריז על הרחבת השותפות בין שתי החברות במסגרתו יספקו החברות תשתית ענן VMware במלואה, נתמכת ומוסמכת ב-Microsoft Azure.

בנוסף, לקוחות Microsoft 365 ו-VMware Workspace ONE יוכלו לנהל את Office 365 בכל המכשירים באמצעות אינטגרציה מבוססת ענן עם Microsoft Intune ו-Azure Active Directory. VMware תרחיב גם את היכולות של Microsoft Windows Virtual Desktop הממנפות את VMware Horizon Cloud ב-Microsoft Azure.

"במיקרוסופט, אנו מתמקדים בהעצמת לקוחות במסע הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם, באמצעות שותפויות שמאפשרות להם לנצל את הענן של מיקרוסופט, תוך שימוש בטכנולוגיות שכבר יש להם", אמר נאדלה, "יחד עם Dell Technologies ו- VMware, אנו מספקים ללקוחותינו המשותפים חוויית ענן משולבת ופתרונות עבודה דיגיטליים לפתיחת הזדמנויות חדשות ועמידה בצרכים המתפתחים שלהם".

"לקוחות נרגשים לראות אותנו מרחיבים את שיתוף הפעולה שלנו עם מיקרוסופט", אמר פט גלסינגר, מנכ"ל, VMware. " הכרזה זו תספק ללקוחות גמישות רבה יותר כדי להאיץ את השימוש בענן ההיברידי וריבוי עננים".