- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

מנכ"ל VMware: "פתרון הרישות של סיסקו הוא אופניים לעומת הלמבורגיני שלנו"

פט גלסינגר, מנכ"ל VMware, אמר כי ההליכה של החברה לכיוון סביבה מרובת עננים הביאה לכך שפתרון NSX שלהם, לרישות מוגדר תוכנה (SDN) ולאבטחת מידע "הוא למבורגיני לעומת פתרון ACI של סיסקו, שלמולו הוא אופניים, ולכן, הוא לעולם לא יתפוס בשוק".

לדבריו, "החזון והאסטרטגיה שלנו הם הרבה יותר מקיפים מאשר אלה של סיסקו לתחום הרישות מוגדר תוכנה לדטה סנטר. זה באמת כמו להשוות אופניים, שהם גדולים ונפלאים, ללמבורגיני ואז לשאול 'איזה מהשניים תיקח לטיול-מסלול בסוף השבוע הזה?'. אני מתכוון, זה פשוט לא ניתן להשוואה".

הוא הוסיף כי "תשתית הרישות של סיסקו קשורה לרשת הפיסית הממוקדת במוצרים שלה. יש להם רשת טובה, עם יכולות מיכון – ועדיין, זה הכל קשור לרשת שלהם, למוצרים שלהם. זאת, בעוד ש- NSX שלנו היא תשתית פתוחה, שמשתלבת בעולמות מרובי עננים ובעולם הענן ההיברידי".

"אנחנו רואים יותר ויותר לקוחות ארגוניים מהדהדים עם חזון VMware NSX Virtual Cloud שלנו – כי הוא מדבר על סביבה מרובת עננים", הוסיף גלסינגר, "כי הוא מדבר על סביבה מרובת דטה סנטרים. כי הוא מדבר על פיירוולים מוגדרי תוכנה – כשירות. כי החזון שלנו משולב בעננים של אמזון, AWS – ושל מיקרוסופט, Azure. כי יש לו מדיניות של אינטגרציה. כי הוא כולל פתרון לעולם הקונטיינרים. כל הסביבות הללו לא מקבלות מענה על ידי הפתרון של סיסקו – ולעולם לא יקבלו מענה שכזה".

"דבריו של גלסינגר מוטעים"

רולנד אקרה, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל קבוצת הדטה סנטר של סיסקו, אמר בתגובה כי "דבריו של גלסינגר מוטעים", וכי החברה הוכיחה את יכולותיה בסביבות מרובות עננים. "הוכחנו שאנו יכולים לשלב שרתי ברזל (פיסיים), מכונות וירטואליות ומיכלים – עם שירותים פיסיים או וירטואליים", אמר אקרה, "ואנו מאפשרים ללקוחותינו לנצל את ההשקעה שלהם בפיירוולים ובמערכות לאיזון עומסים, וליישם מדיניות על כל אחד מעומסי העבודה הלא-וירטואליים. במקביל, אנו יכולים לממש את כל מדיניות הרישות והאבטחה שלהם באופן רוחבי – בדטה סנטרים, ביותר ממיקום אחד, ובעננים. אין אף גורם אחר בתעשייה שיכול לעשות זאת. הלקוחות שלנו ברחבי העולם יכולים להעיד על כך – כמו גם על הדברים השגויים של VMware".

אנליסטים שהתייחסו לדברי גלסינגר, הוסיפו כי לקוחות סיסקו נדרשים להתקין בתשתיות שלהם מתגי Nexus 9000 ובקרי APIC – של סיסקו, "וזהו הבדל משמעותי בהשוואה לפתרון הרישות NSX, שאינו קשור למתגי רשת ספציפיים ועובד גם עם רשתות אחרות, דוגמת אלו של פאלו אלטו ואריסטה".