- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אינטל מתעניינת במלאנוקס: הגישה הצעת רכש בשווי שישה מיליארד דולר

אינטל מעוניינת להרחיב עוד את אחזקותיה בישראל: אחרי ששלשום (ב') נודע כי היא צפויה להשקיע 40 מיליארד שקלים [1] נוספים במפעל שלה בקריית גת, היום פורסם כי היא הגישה הצעה לרכישת מלאנוקס תמורת כשישה מיליארד דולר. בתגובה לפרסומים נוצרו ביקושים שהעלו את שער המנייה של הנרכשת הפוטנציאלית בבורסה.

הידיעה על כוונת אינטל לרכוש את מלאנוקס לא באה בהפתעה, על רקע העובדה שמזה כחצי שנה החברה הישראלית מקבלת הצעות רכש מגורמים שונים. ככל הנראה, מלאנוקס מביעה נכונות להירכש, שכן היא התקשרה עם בנק השקעות כדי שזה ינהל לה את המכירה, במידה שתהיה כזו.

ההצעה לא מפתיעה גם לאור העובדה שמדובר בחברות מתחרות בתחום של פיתוח ומכירת ציוד תקשורת להעברת נתונים. עבור אינטל, הרכישה תנטרל מתחרה ותספק לה שליטה על מערך הייצור והפיתוח של חברה שנחשבת לאחת הטובות מסוגה.

[2]

על אף שכאמור, הנהלת מלאנוקס פתוחה להצעות רכש, עדיין לא ידוע מהי תגובת הנהלתה להצעה של אינטל. יצוין שמדובר בהצעה נדיבה, שכן היא נושאת פרמיה בת 37.27%, בהתחשב בכך ששווי השוק של מלאנוקס בנסדא"ק הוא 4.371 מיליארד דולר. עם זאת, לא מן הנמנע שבחברה הישראלית סבורים שהיא שווה יותר, וינסו להתמקח.

אינטל לא אישרה אך גם לא הכחישה את הפרסומים. ממלאנוקס נמסר שהיא לא מגיבה לשמועות.