- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

מיליארד הורדות ב-Play Store לאפליקציית הווידיאו צ'אט Google Duo

בשנת 2016 הציגה גוגל את האפליקציה שלה שמוקדשת לצ'אטים בווידיאו, Duo. כעת היא חוצה את רף מיליארד ההורדות ב-Google Play. ההישג מכובד ומפתיע, בעיקר משום שרק בחודש מאי האחרון התבשרנו כי Duo צברה עד כה רק 500 מיליון התקנות. ועכשיו, בחלוף חצי שנה בלבד, Duo הצליחה לזכות בעוד 500 מיליון הורדות.

הסיבה להצלחה היא אולי העובדה שה-Google Duo מאוד קלה לשימוש – כל מה שצריך הוא להיכנס אליה עם מספר הטלפון, ואז ניתן להגיע לאנשים ברשימת אנשי הקשר של הטלפון שלכם וליצור עימם קשר בצ'אטים מצולמים.

מתעדכנת כל העת על ידי גוגל בתכונות חדשות

עוד הסבר להצלחה המהירה העכשווית הוא שהאפליקציה מתעדכנת כל העת על ידי גוגל בתכונות חדשות. למשל – באחרונה עודכנה ה-Google Duo כך שתתמוך בשיחות וידיאו בטאבלטים מבוססי אנדרואיד, ב-Chromebook, ב-iPad וב-Smart Displays. בכלל, היא פועלת במכשירים מבוססי שתי מערכות ההפעלה ואף מתגאה בכך שבאפשרותה לשרת בשיחה אחת בעלי מכשיר מבוסס אנדרואיד ומולו משתמש iPad או iPhone.

מעניין שדווקא ל-Allo – שהושקה ברוב רעש וצלצולים ביחד עם ה-Duo, על תקן מתחרה בתחום אפליקציות ההודעות המיידיות מטעם גוגל, מול יריבות מצליחות כמו ווטסאפ ו-Apple iMessage – יש פחות הצלחה. היא עומדת להיעלם מחיינו בעוד שלושה חודשים, במרץ 2019, מאחר שהענקית החליטה להתמקד בשיפור תחום שיחות הווידיאו דרך Duo, שזמין גם דרך האינטרנט בדפדפנים Mozilla Firefox, Opera וכמובן בכרום של גוגל.