- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

נשארנו עם ארבעה מימדים: המימד החמישי של בני גנץ נסגרה

המימד החמישי, חברה העוסקת באיסוף מודיעין – נסגרה. לאנשים ומחשבים נודע כי אחד מהמשקיעים בחברה נקלע להסתבכויות שהביאו לקשיי נזילות של החברה. כעת בוחנים מנהליה אפשרויות למכירת המוצר שפיתחה בשנים האחרונות – למשקיעים או לחברה טכנולוגית.

בספטמבר 2015, [1] בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר, מונה ליו"ר המימד החמישי, הפועלת בעולם הביג דטה. המימד החמישי הוקמה ב-2015 על ידי גיא כספי, ששימש כמנכ"ל שלה ועזב, ודורון כהן, המשמש כמשנה ליו"ר הדירקטוריון. על פי החברה, היא "חושפת את הערך הרב הגלום בביג דטה, באמצעות טכנולוגיית הבינה המלאכותית Deep Learning, שמאפשרת חיזוי אוטומטי בזמן אמיתי.

פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לאיסוף מודיעין

החברה פנתה לשווקים האזרחי והממשלתי כאחד ומועסקים בה עשרות עובדים, רובם מתמטיקאים בכירים, וכן מומחי ביג דטה. בחברה הושקעו עשרות מיליוני דולרים בשלושה סבבי גיוס על ידי משקיעים פרטיים, וגם על ידי הקרן האמריקנית Columbus Nova.

החברה פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לאיסוף מודיעין המיועדת לשימוש אזרחי, צבאי או ממשלתי ובשנה האחרונה נקלעה לקשיים ופיטרה עשרות עובדים.

באחרונה פורסם [2] כי חברת הסייבר ההתקפי NSO הישראלית, ששמה עלה באחרונה בהקשרים לא נעימים, בלשון המעטה – והמימד החמישי – מנהלות מגעים מתקדמים למיזוג, וייתכן שאף נמצאות ממש לפני חתימתו. אלא שהמגעים הללו נפסקו.

לצד גנץ, יו"ר החברה, עמד הנשיא הוא רם בן ברק, שהיה המשנה לראש המוסד. עוד שימשו כיועצים בחברה המפכ"ל לשעבר דודי כהן וניצב בדימוס בנצי סאו, שהיה מ"מ המפכ"ל.

בימי הזוהר שלה העסיקה החברה כ-100 עובדים, ועשרות מהם פוטרו השנה.