- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

"מייקל דל אוהד את השותפות של VMware עם AWS"

מייקל דל, מייסד ומנכ"ל דל טכנולוגיות, ממשיך לתמוך ולאהוד את השותפות של VMware עם AWS – גם כאשר ענקית הענן הציבורי הכריזה על תוכניות לעבור ולפעול גם בתחום החומרה, בו דל משחקת; כך לדברי פט גלסינגר, מנכ"ל ענקית הווירטואליזציה.

גלסינגר השתתף בכנס השנתי של אמזון ווב סרוויסז, AWS re:Invent, שערכה החברה בשבוע שעבר בלאס וגאס. הכנס, המתקיים זו הפעם השביעית, נערך בהשתתפות 50 אלף לקוחות ושותפים עסקיים של ענקית הענן. הוא שוחח במסיבת עיתונאים משותפת לאנדי ג'סי, מנכ"ל AWS ולו.

"משרתת את האינטרסים הטובים ביותר של דל"

בכך גלסינגר הכיר בתחרותיות הקיימת בין דל, המובילה בעולם בתשתיות, ושהיא חברה בת של EMC, אשר נרכשה על ידי דל – ובין AWS, המובילה את עולם הענן הציבורי.

"למרות שיש ל-AWS אלמנטים תחרותיים עם דל, הוא – מייקל דל, מאמין שאם השותפות הזו משרתת את האינטרסים של VMware, אז היא גם משרתת את האינטרסים הטובים ביותר של דל", אמר גלסינגר.

דל היא המובילה בשוק העולמי, הן לאחסון והן לשרתים. באותו יום בשבוע שעבר בו נערכה מסיבת העיתונאים המשותפת, AWS חשפה כי היא תציע מערכות מחשוב ואחסון, מנוהלות באופן מלא, שנבנו עם חומרה שעוצבה על ידה. זאת, כדי לאפשר ללקוחות להפעיל את הפתרונות שלה בתצורת רישוי מסורתי.

גלסינגר אמר בעבר כי VMware לא תנטוש את הלקוחות, השותפים והספקים – שאינם של דל- שחלקם הוא בני תחרות מלאים של דל, דוגמת נט-אפ או HPE. הוא הסביר כי הם אינם מביעים דאגה לגבי מחויבותה ארוכת הטווח של VMware, "כיוון שאמון הופך לחלק קריטי מהמשוואה". דל, מצידו, אמר כי החברה הנושאת את שמו תעמיק את השותפות והאינטגרציה בין דל ל-VMware.

גלסינגר עמד באירוע לצידו של ג'סי, כשזה האחרון הודיע על המהלך להביא את החומרה ברישוי מסורתי על ענן AWS – כדי לספק יכולת להתחבר בצורה חלקה לשאר שירותי AWS בענן.

גלסינגר אמר כי בעוד הענן של VMware על AWS הביא לשבירת החומות בין הדטה סנטר לענן – VMware מרחיבה את השותפות שלה עם AWS, כדי לספק לארגונים אפשרויות בחירה נוספות עבור ענן היברידי. לדבריו, "ההיצע החדש שלנו, הענן של VMware על
AWS Outposts, ו-VMware Cloud Foundationעבור EC2, מחזקים את חזון החברה בדבר תשתיות עקביות ותפעול עקבי – מהדטה סנטר לענן, ועד למחשוב הקצה".

אלי שקד, מנכ''ל VMware ישראל. צילום: ניב קנטור

אלי שקד, מנכ"ל VMware ישראל. צילום: ניב קנטור

"עולם ה-IT השתנה אף הוא"

בראיון לאנשים ומחשבים אמר אלי שקד, מנכ"ל VMware ישראל, כי "עולם ה-IT השתנה אף הוא וכיום הוא מקושר לענן, לאפליקציות ולצריכה שלהן".

לדבריו, "עולמות הענן הפרטי, הציבורי וההיברידי תופסים תאוצה. לנו יש את היכולת לספק לארגונים את חופש הבחירה לעבוד בעננים השונים, ולעבור ביניהם: לא להיות כבול בענן. הטכנולוגיות שלנו יודעות להוציא את הנתונים והאפליקציות מענן לענן, ומענן לדטה סנטר ובחזרה, ולוודא שהתווך מאובטח לכל דרכו".

שקד הוסיף כי "היעד הוא להריץ את תשתיות ה-IT על גבי כל ענן: פרטי או ציבורי. בעבר הכרזנו על הרחבת שיתוף הפעולה עם AWS, במסגרתו אנו מאפשרים ללקוחות הארגוניים להטמיע את התוכנות של VMware על גבי תשתיות הענן הציבורי של AWS. יכולות אלו מאפשרות לארגונים להיות גמישים, הן נותנות מענה לאתגרים בעולם קיבולת ועומסי המחשוב ומספקות להם את הגמישות התפעולית הנדרשת כיום".