- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

גיוס גדול בתחום הרכב האוטונומי: ולנס הישראלית קיבלה 63 מיליון דולר

גיוס גדול ל-ולנס הישראלית: חברת השבבים דיווחה היום (ג') כי קיבלה השקעה בסך 63 מיליון דולר מבית ההשקעות לינז קפיטל ומבנק ההשקעות אופנהיימר. בחברה אומרים כי הכסף שגויס יקצר את זמן ההגעה לשוק של המוצר שלהם, שכן הוא יממן את ההתאמה שלו לדרישות הרכב האוטונומי.

ולנס היא חברת שבבים ישראלית שהוקמה ב-2006. החברה היא המפתחת של טכנולוגיית HDBaseT, שמאפשרת התקנה של מערכות לשוק האודיו-וידיאו ברכבים, לצורך הפצת תוכן מולטימדיה Ultra HD ללא דחיסה ולמרחקים ארוכים. הטכנולוגיה מוגנת בפטנטים ומקודמת באמצעות ארגון HDBaseT.

החברה הודיעה בינואר 2016 על כניסתה לשוק הרכב העולמי וזמן קצר לאחר מכן הכריזה שדיימלר הגרמנית, יצרנית מרצדס, בחרה בטכנולוגיית ה-HDBaseT לשימוש במכוניות שלה. ולנס השיקה באחרונה את רכיב ה-VA6000 – שבב ראשון לשוק הרכב, שמיועד להעברה מהירה של מידע במכוניות.

דרור ירושלמי, מנכ"ל ולנס, אמר כי "ההשקעה היא הבעת אמון נוספת בטכנולוגיה שפיתחנו. מאז הגיוס האחרון, ב-2017, וביחד עם השותפים האסטרטגיים שלנו, זיהינו הזדמנויות משמעותיות בתעשיית הרכב. הגיוס הנוסף יאפשר לנו להאיץ את פעילותנו בתחום ולתת מענה לקצבי העברת מידע גבוהים, ארכיטקטורה חכמה ולשאר האתגרים איתם מתמודדים יצרני המכוניות בתכנון הרכב האוטונומי".