תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מסתמן: הממשלה תכיר בעשרות חברות היי-טק כ-"מפעלים חיוניים"
שר הכלכלה, אלי כהן. צילום: אופיר אייבי

מסתמן: הממשלה תכיר בעשרות חברות היי-טק כ-"מפעלים חיוניים"

נציגים של חברות רב לאומיות גדולות שפועלות בישראל פנו למשרד הכלכלה בבקשה שיסייע לענף במצב חירום ● בימים אלה מתנהלים בין המשרד לאותם נציגים מגעים, שיכולים להשפיע על כל חברות ההיי-טק שיש להן קווי ייצור בארץ

מאת 14 באוגוסט 2018, 14:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד הכלכלה מוכן עקרונית לתת לכמה חברות היי-טק מעמד של "מפעלים חיוניים", כך שהמדינה תסייע להן בשעת חירום כמו מלחמה או אסון טבע. בימים אלה מקיים המשרד משא ומתן עם אותן חברות על תנאי הסיוע, שתוצאותיו יכולות להשפיע על חברות רב לאומיות וישראליות כאחד. בכל מקרה, בניגוד לפרסומים קודמים, במשרד הכלכלה מדגישים כי לא מדובר בפיצויים כספיים, אלא בסיוע אחר שהוא יכול לתת.

לפני שבועות אחדים פנו למשרד נציגים של אחת מחברות ההיי-טק הרב לאומיות הגדולות שפועלות בישראל, בבקשה לקבל סיוע במקרה של כוח עליון כמו מלחמה. הפנייה נתמכה על ידי מספר חברות בולטות אחרות. הנציגים טענו כי בזמן חירום עלול הייצור של החברות בארץ להיפגע, וכתוצאה מכך גם הייצוא שלהן מישראל.

במשרד הכלכלה קיבלו את הפנייה והביעו נכונות עקרונית לעזור – במסגרות הקיימות. המשרד מפעיל תכנית להמשכיות עסקית בשעת חירום, שמציעה למפעלים המוגדרים כ-"חיוניים" סיוע בזמנים כמו מלחמה. לדוגמה, מאחר שבזמנים כאלה מתמעטות הטיסות לישראל וממנה, תינתן לחברות אלה קדימות בהטסת סחורות.

אם הסיכום יושג, הצפי הוא שהדבר יחול על כל החברות הטכנולוגיות שיש להן מערך ייצור בישראל, בין אם הן מקומיות או רב לאומיות. כלומר, עשרות חברות. המטרה היא לצמצם עד כמה שניתן את הנזק לחברות אלה, שתורמות משמעותית לתעסוקה ולייצוא.

גורם בכיר במשרד הכלכלה אישר לאנשים ומחשבים שהייתה פנייה כזו ושהמשרד מתייחס אליה בכובד ראש ועם גישה חיובית. אותו גורם אישר בנוסף את קיום המגעים, אך הדגיש כי בכל מקרה, הפיצויים לא יהיו כספיים.

צבי מרום, יו"ר איגוד חברות ההיי-טק בישראל, שפועל במסגרת התאחדות התעשיינים, אמר כי הפנייה היא יוזמה עצמאית של מספר חברות בודדות והאיגוד לא שותף למהלך הזה. מרום הביע פליאה על עצם הפנייה ואמר כי "לאורך כל השנים, בכל תקופות החירום, החברות הרב לאומיות המייצרות בישראל לא הפסיקו את פעילותן וזו לא נפגעה". הוא ציין כי אם מחליטים להעניק גיבוי חירום למפעלי היי-טק, זה צריך לחול על כלל החברות בענף, כולל הישראליות.

מסתמן: הממשלה תכיר בעשרות חברות היי-טק כ-"מפעלים חיוניים" Reviewed by on . משרד הכלכלה מוכן עקרונית לתת לכמה חברות היי-טק מעמד של "מפעלים חיוניים", כך שהמדינה תסייע להן בשעת חירום כמו מלחמה או אסון טבע. בימים אלה מקיים המשרד משא ומתן ע משרד הכלכלה מוכן עקרונית לתת לכמה חברות היי-טק מעמד של "מפעלים חיוניים", כך שהמדינה תסייע להן בשעת חירום כמו מלחמה או אסון טבע. בימים אלה מקיים המשרד משא ומתן ע Rating: 0

הגיבו