תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בינה מלאכותית » אפל בעקבות הבינה המלאכותית של המתחרות
בינה מלאכותית. צילום: Phonlamaiphoto/BigStock

אפל בעקבות הבינה המלאכותית של המתחרות

מינתה בכיר לשעבר בגוגל לעמוד בראש חטיבת לימוד מכונה ובינה מלאכותית ● המינוי מסמל את כוונתה להתחזק בתחומים אלו, בהם היא נמצאת מאחור בהשוואה לאמזון ולגוגל

מאת 11 ביולי 2018, 14:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אפל (Apple) עדכנה אתמול (ד') את עמוד המנהלים הבכירים בחברה והוסיפה את ג'ון ג'יאנאנדריאה, שהתמנה לעמוד בראש חטיבת לימוד מכונה ואסטרטגיית בינה מלאכותית. החטיבה שבראשה יעמוד היא שילוב של יחידות שונות של AI, שאוחדו עכשיו ליחידה אחת בראשותו, כאמור, שתהיה אחראית גם על Siri ועל Core ML.

Core ML הוא הממשק לתכנות יישומים של לימוד מכונה, שאפל השיקה בשנה שעברה כדי לאפשר תפקוד יעיל יותר על מכשירי iOS של משימות AI טבעיות ואפליקציות ושירותים ממוקדי AI של מפתחים מצד שלישי.

בתפקידו הקודם היה ג'יאנאנדריאה מנהל צוותי מחקר והוביל את נושא תבונת מכונה בגוגל (Google) במשך שמונה שנים. לפני תפקידו בגוגל הוא היה שותף מייסד של שתי חברות טכנולוגיה.

יוביל ויקדם את מאמצי ה-AI

מינויו של הבכיר החדש מבהיר, כי הנהלת ענקית הטכנולוגיה בוטחת בו שיוביל ויקדם את מאמצי ה-AI שלה, בהתחשב בכך שאפל נמצאת מאחור בתחומים חשובים כמו עיבוד בשפה טבעית וחזון המחשוב, שני תחומים שאפל זקוקה להם כדי לחזק יכולות כמו סיוע קולי במסגרת Siri או טכנולוגיות חדשניות אחרות, כמו אפליקציות מציאות רבודה המסתמכות על זיהוי עצמים.

אפשר לומר שאפל צברה פיגור, שמעמיד אותה במצב נחות בתחומים חדשים ומכניסים, כמו בית חכם. גם במוצרים כמו מפות וטיפול בתמונות היא מפגרת אחר טכנולוגיות של מתחרות כמו גוגל ואמזון (Amazon), שיש להן תוכנות AI יציבות ובשלות יותר.

נראה שכעת אפל מקווה, בזכות החטיבה המאוחדת החדשה, לבנות חזון אחיד לרוחב החברה ומוצריה, לאחד משאבים ולהשלים את הפערים שנוצרו.

אפל בעקבות הבינה המלאכותית של המתחרות Reviewed by on . אפל (Apple) עדכנה אתמול (ד') את עמוד המנהלים הבכירים בחברה והוסיפה את ג'ון ג'יאנאנדריאה, שהתמנה לעמוד בראש חטיבת לימוד מכונה ואסטרטגיית בינה מלאכותית. החטיבה שב אפל (Apple) עדכנה אתמול (ד') את עמוד המנהלים הבכירים בחברה והוסיפה את ג'ון ג'יאנאנדריאה, שהתמנה לעמוד בראש חטיבת לימוד מכונה ואסטרטגיית בינה מלאכותית. החטיבה שב Rating: 0

הגיבו