תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מחקר: קפיצה של 24% בביקושים ליוצאי 8200
צילום אילוסטרציה: BigStock

מחקר: קפיצה של 24% בביקושים ליוצאי 8200

ממוצע שכר בוגרי היחידה גבוה ב–20% משל עובד בלי הכשרה צבאית לאותה משרה ● 80% מוצאים עבודה שלושה חודשים עוד בטרם השתחררו ● יכולים להגיע לשכר חודשי של 100 אלף שקלים

מאת 27 ביוני 2018, 17:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

התחרות סביב גיוסם של בוגרי יחידת המודיעין היוקרתית 8200 לחברות היי-טק מחריפה, ובהתאם לכך גם שכרם עולה ותנאיהם משתבחים. מחקר שערכה חברת גוטפרנדס (Gotfriends) המתמחה בהשמה לסטארט-אפים ומי שעובדת רבות עם יוצאי היחידה, משרטט את פרופיל יוצאי היחידה, מה הם מחפשים ותנאיהם להעסקה.

על פי המחקר, אם בשנת 2017 הביקוש עמד על 16% ביחס לעובדים בעלי ניסיון צבאי הרי שבשנת 2018 הביקוש זינק  ל–24%.

רוב יוצאי היחידות יעדיפו חברות סייבר ואבטחת מידע, שם 35% מיוצאי היחידה בשנה האחרונה התברגו בהן. במקום השני קיימת העדפה לחברות סטארט-אפ בתחום הרובוטיקה והבינה המלאכותית, שבהן 28% בחרו להתברג. בנוסף, ניתן לראות לא מעט יוצאי יחידה המתעניינים בתחומי המכוניות האוטונומיות והביטקוין.

באופן גורף, מהנתונים שאספו במחקר לאורך השנים ניתן לראות נטייה גבוהה לכיוון סטארט-אפים ברמה של 70/30. בחברה אומרים כי ההעדפה לסטארט-אפים נובעת מכך שבוגרי היחידה מרגישים שם, פעמים רבות, כמו ביחידה. רובם גם יעדיפו להשתלב בחברות בסדר גודל של בין 30 ל-100 איש. מצד אחד לא חברה קטנה מדי, אבל מנגד מקום המאפשר להם להתקדם עם הידע שצברו.

מקור: גוט פרנדס

מקור: גוט פרנדס

חלק מהחברות יחכו להם אפילו חצי שנה

על פי ממצאי המחקר, 80% מיוצאי היחידות מוצאים עבודה שלושה חודשים עוד בטרם השתחררו. מעבר לכך, לעיתים חלק מהחברות יחכו להם אפילו חצי שנה ויכבדו את רצונם לטייל בחו"ל לפני היציאה לאזרחות.

המחקר מעלה עוד כי יוצאי יחידות מוצאים עבודה תוך 10 ימים בממוצע מיום שהתחילו לחפש. לעומת תכניתנים עם ניסיון זהה מהאזרחות שייקח להם בממוצע 25 ימים לחתום על החוזה.
יוצאי יחידה מרוויחים, בממוצע 20% מעל השכר הממוצע לתפקיד בשוק. בחברות בתחום הסייבר זה אף גבוה יותר. השכר שלהם יכול להגיע בגיל 25 גם ל 40 אלף בגלל שיש להם ניסיון ייחודי. כידוע, הצבא מאד מתקדם בתחומי סייבר ואין לניסיון של בוגרי היחידה היוקרתית תחליף זהה בשוק.

מקור: גוט פרנדס.

מקור: גוט פרנדס.

כך, איש סייבר יוצא יחידה יקבל מיד לאחר שחרורו בין 18-25 אלף שקלים, ממוצע, שגבוה ב–18% מהמקובל בשוק. Reverse Engineer יקבל עם שחרורו שכר שנע בין 28 ל-33 אלף שקלים, שכר הגבוה ב – 25% מהממוצע בשוק.

בגוט פרנדס מציינים כי באופן כללי אין חוקיות לעניין השכר, על פי החברה, ישנם מקרים ייחודיים ההם משוחררים יכולים להגיע לשכר חודשי של 100 אלף שקלים

שירי וקס, מנכ"לית גוטפרנדס: "יוצאי 8200 מביאים לכל חברה וסטארט-אפ ידע וניסיון שאין כדוגמתו. החברות הישראליות בהחלט מודעות לכך ולכן הן מציעות להם תנאים ייחודים. יחד עם זאת, הם לא מחפשים דווקא את האלמנט הכספי אלא קשת רחבה של דברים שמי שיצליח לענות עליהן יוכל להצליח לגייס אותם".

מחקר: קפיצה של 24% בביקושים ליוצאי 8200 Reviewed by on . התחרות סביב גיוסם של בוגרי יחידת המודיעין היוקרתית 8200 לחברות היי-טק מחריפה, ובהתאם לכך גם שכרם עולה ותנאיהם משתבחים. מחקר שערכה חברת גוטפרנדס (Gotfriends) המת התחרות סביב גיוסם של בוגרי יחידת המודיעין היוקרתית 8200 לחברות היי-טק מחריפה, ובהתאם לכך גם שכרם עולה ותנאיהם משתבחים. מחקר שערכה חברת גוטפרנדס (Gotfriends) המת Rating: 0

הגיבו