תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "הטרנספורמציה הדיגיטלית בצה"ל כוללת שינוי תודעתי"
הקשר"ר היוצא, תא"ל נתי כהן. צילום: דובר צה"ל

"הטרנספורמציה הדיגיטלית בצה"ל כוללת שינוי תודעתי"

תא"ל נתי כהן, קצין קשר ותקשוב ראשי, נפרד מאגף התקשוב וההגנה בסייבר בתום 32 שנות שירות ● הוא אמר בטקס החלפת הפיקוד על האגף: "הפכנו את הלוחמה הרשתית המשולבת לכדי תהליכים מבצעיים במפקדות הטקטיות"

מאת 2 במאי 2018, 10:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"במהלך שלוש השנים האחרונות, מאז שנכנסתי לתפקיד, נדרשנו לשינויים מרחיקי לכת, על מנת שצה"ל יעבור טרנספורמציה דיגיטלית. הדבר בא לידי ביטוי בשינוי תודעתי, כמו גם בהפיכת לוחמה רשתית משולבת לכדי תהליכים מבצעיים במפקדות הטקטיות", כך אמר תא"ל נתי כהן, קצין קשר ותקשוב ראשי (קשר"ר) היוצא.

תא"ל כהן נפרד מאגף התקשוב וההגנה בסייבר בתום 32 שנות שירות והטקס להחלפתו נערך אתמול (ג'). הוא פושט את המדים לאחר שמונה למנכ"ל משרד התקשורת – תפקיד שאותו יחל בקרוב. מחליפו בתפקיד הוא תא"ל יריב ניר.

יצוין כי תא"ל כהן התגייס ב-1986 לחטיבת הצנחנים, שם שירת כקשר של מפקד החטיבה דאז, אל"מ שאול מופז, שבחלוף הימים היה לרמטכ"ל ה-16 של צה"ל. הוא מונה לקשר"ר ב-2015.

"זכות גדולה נפלה בחלקי לשרת את מדינתנו", אמר תא"ל כהן. "אהבת הארץ והמולדת טבועות בי ולאורך שירותי חרשתי את שביליה מצפון ועד דרום. כל תפקידיי הטביעו בי חותם והשפיעו על המשך הדרך. התפקיד האחרון שלי, קשר"ר, היווה עבורי תפקיד דגל, המשלב בתוכו את פסיפס התפקידים שבצעתי – מקשר"ג (ר"ת קצין קשר גדודי) ועד קצין החיל הראשי".

"הובלתי את החיל בתקופה שבה העתקנו את בה"ד 7 לקריית ההדרכה בנגב – סנונית ראשונה במימוש חזונו של דוד בן גוריון, שיושלם על ידי האגף בשנים הקרובות", אמר הקשר"ר היוצא. "‎תקופה זו מתאפיינת בשינויים והשורד הוא זה שמוביל שינוי. פיקדתי על החיל בעידן של חדשנות טכנולוגית מדהימה. אל לנו לשכוח שחיל הקשר והתקשוב מושתת על יסודות איתנים של מורשת ענפה, שנבנתה מראשית ימי המדינה".

"אנחנו חוגגים בימים אלה ‎70 שנים של התעצמות, של למידה בלתי פוסקת, של מקצועיות, של קידום ערכים דוגמת אהבת המולדת ו-'המברק עבור יעבור'", סיכם תא"ל כהן וציטט ממסכת אבות: "נאמר שם – 'לא עליך המלאכה לגמור ולא אתה בן חורין להיבטל ממנה'. אנשי מערך התקשוב – פונה אני אליכם היום בפעם האחרונה כמפקד ומבקש מכם: זכרו תמיד כי עלינו החובה להמשיך את שהורישו לנו קודמינו, גם ובעיקר כאשר אנחנו ממשיכים בדרך חדשה".

"הטכנולוגיה קובעת את המתרחש בשדה הקרב"

אחריו דיבר הקשר"ר הנכנס. תא"ל ניר אמר כי "היום, לאחר 29 שנים בהן ביצעתי מגוון תפקידים מרכזיים בחיל הקשר והתקשוב, אני מתמנה לקשר"ר ה-21 של צה״ל, בשנתה ה-70 של המדינה ובשנתו ה-70 של החיל".

הקשר"ר הנכס, תא"ל יריב ניר. צילום: דובר צה"ל

הקשר"ר הנכס, תא"ל יריב ניר. צילום: דובר צה"ל

‎"היתרון המובהק למול אויבינו חייב להישמר. נובע מדרישה זו שהמוכנות המבצעית של מערך התקשוב בצה"ל היא המצפן, היא המושך המרכזי והעיקרי לפעילותנו", אמר. "אנחנו נמצאים בעיצומו של עידן טכנולוגי, המייצר עבורנו הזדמנות שעלינו למצות אותה. עלינו להבטיח שתחום התקשוב בצה"ל ימשיך להתפתח בקצב מהיר. הטכנולוגיה כיום אינה עוד מאפשרת, אלא קובעת את המתרחש בשדה הקרב. תא"ל כהן הפקיד בידיי מערך תקשוב והגנה בסייבר מפואר ומוביל, אשר מוכן לכל אתגר ומשימה שתוטל עליו, ויוכל להעלות את צה״ל על הסיפון הדיגיטלי".

עוד דיבר בטקס האלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר. לדבריו, "במרוצת השנים, החיל השכיל להשתנות ולפתח את יכולות התקשוב – מקשר קווי, מורס ויוני דואר, ועד ליכולות רשת מתקדמות ותקשורת לוויינים. אנחנו עושים זאת תוך אחריות רב זרועית והתבוננות מטכ"לית רחבה על צה"ל – מקומת המפקדות ומרחב הסייבר ועד ללוחם בקצה".

"הטרנספורמציה הדיגיטלית בצה"ל כוללת שינוי תודעתי" Reviewed by on . "במהלך שלוש השנים האחרונות, מאז שנכנסתי לתפקיד, נדרשנו לשינויים מרחיקי לכת, על מנת שצה''ל יעבור טרנספורמציה דיגיטלית. הדבר בא לידי ביטוי בשינוי תודעתי, כמו גם ב "במהלך שלוש השנים האחרונות, מאז שנכנסתי לתפקיד, נדרשנו לשינויים מרחיקי לכת, על מנת שצה''ל יעבור טרנספורמציה דיגיטלית. הדבר בא לידי ביטוי בשינוי תודעתי, כמו גם ב Rating: 0

הגיבו