- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

האקרים פרצו למחשבי רשות התעופה הפדרלית של ארצות הברית וגנבו פריטי מידע על עובדים וגמלאים

פרטיהם של 45,000 עובדים וגמלאים של רשות התעופה הפדרלית של ארצות הברית, ה-FAA, נגנבו בשבוע שעבר ממחשבי הרשות, לאחר שהאקרים פרצו אליהם והצליחו להגיע לנתונים אלה. בין אותם פרטים נמצאים נתוני רווחה וביטוח, וכן נתונים רפואיים חסויים של העובדים.

בהודעה שפרסמה, מסרה הרשות, כי הפורצים הצליחו להגיע לשרת של הרשות, וכי זה לא היה מחובר למערכות המבצעיות ולמערכות הבקרה האווירית שלה. שניים מתוך 48 הקבצים שאליהם הצליחו ההאקרים להגיע הכילו את הנתונים האישיים. עוד נמסר בהודעה, כי "אין עדות לכך שבשל הפריצה, מערכות ה-FAA הועמדו בסכנה".

הרשות דיווחה על הפריצה לגורמי החוק והאכיפה, שחוקרים את הפרשה. היא ציינה כי "זו הפעם הראשונה שמקרה כזה אירע אצלנו".

עוד נמסר בהודעה, כי "הרשות פעלה במהירות למניעת אירועים דומים, וזיהתה את הפריצה באופן מיידי. נקטנו את כל הצעדים לשמירה על פרטיהם האישיים של עובדי הרשות". כל העובדים שפרטיהם נפרצו קיבלו מהרשות הודעה על כך. ה-FAA אף פתחה קו טלפון מיוחד עבור עובדים שמאמינים, כי הם יכולים להינזק בגלל הפריצה.

נציגי ה-FAA אמרו לנציגי ועד העובדים, כי חלק מהנתונים הרפואיים שנגנבו מהמחשבים שנפרצו היו מוצפנים. למרות זאת, אחד מנציגי העובדים אמר כי "מדובר במערכת ממשלתית, שצריכה להיות המוגנת ביותר בעולם. אין שום הצדקה למעשה פריצה שכזה. מערכות ה-IT שלנו צריכות להיות מאובטחות ברמה כזו שתעניק תחושה טובה לעובדיה".