אפל: הישראלי ג'וני סרוג'י השתכר השנה פי שניים מטים קוק

סרוג'י, יליד חיפה וסגן נשיא בכיר לחומרה, השתכר כ-24 מיליון דולר לעומת קוק, שהשתכר פחות מ-13 מיליון ● זוהי הכניסה הראשונה שלו לרשימת חמשת המשתכרים ביותר באפל – היישר למקום השני

ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לחומרה באפל. צילום: קובי קנטור ז"ל

נדיר לראות בחברות עובד, בכיר ככל שיהיה, שחבילת השכר שלו היא פי שניים מזו של המנכ"ל. אלא שבאפל (Apple) זה קרה השנה, כשהסכום שקיבל הישראלי ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה, עמד על כ-24 מיליון דולר לעומת קרוב ל-13 מיליון שקיבל טים קוק – כך על פי הצהרה ששלחה החברה ל-SEC האמריקנית, לקראת הישיבה השנתית של מועצת המנהלים שלה, שתתקיים בפברואר.

עיקר חבילת השכר של סרוג'י – כ-20 מיליון דולר – מורכבת ממניות. היתר מורכב ממשכורת בסך של כ-1.02 מיליון דולר, מבונוס שקיבלו כל סגני הנשיא הבכירים בסך של כ-3.2 מיליון ומתשלומים נוספים שאפל העבירה לחשבונו בסך של 34.1 אלף דולר – בגין פנסיה וימי חופשה. קוק, לעומת זאת, קיבל משכורת של כ-3.06 מיליון דולר ובונוס של כ-9.3 מיליון.

אלא שסרוג'י הוא לא בעל השכר הגבוה ביותר באפל ב-2017: קדמה לו אנג'לה אהרנדטס, סגנית נשיא בכירה לקמעונות, שקיבלה יותר מ-24.2 מיליון דולר. מרבית התשלומים שניתנו לשניים זהים, אלא שהיא קיבלה כ-53.7 אלף דולר יותר ככיסוי על ההוצאות שנגרמו לה עקב הרילוקיישן שביצעה.

יצוין שסרוג'י נכנס השנה בפעם הראשונה לרשימת חמשת המשתכרים הגדולים ביותר באפל. מדובר בכניסה יפה מאוד, בהתחשב בעובדה שהוא הגיע למקום השני.

מוואדי ניסנס לתפקיד בכיר באפל

סרוג'י הוא ערבי נוצרי ישראלי, שנולד סמוך לוואדי ניסנס שבחיפה. הוא בעל תואר שני במדעי המחשב מהטכניון ועבד בסוף שנות ה-80 ותחילת ה-90 במעבדות הפיתוח של יבמ (IBM) בחיפה. לאחר מכן הוא הצטרף לחטיבת השבבים של אינטל (Intel) ישראל כמנהל בכיר בתחום טכנולוגיות האימות ומערכות ההפצה המבוזרות. סרוג'י עבד באפל – בארצות הברית ובישראל – בין 1999 ל-2005, וחזר אליה ב-2008. בין לבין הוא שב לשלוש שנים ליבמ. הוא משמש כסגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה באפל מ-2015 .

עוד עולה מהנתונים שפורסמו שהתקציב שהוציאה אפל השנה על טיסותיו של קוק ברחבי העולם עמד על כ-93.1 אלף דולר והתקציב שהלך לאבטחתו עמד על כ-225 אלף.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים