- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

"מהות המהפכה הדיגיטלית – שינוי הדרך בה ארגונים עושים עסקים"

"אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה טכנולוגית – המהפכה הדיגיטלית, אשר גורמת לארגונים לשנות את הדרך בה הם פועלים. זו הדרך החדשה לעשות עסקים", כך אמר שי אוזון, מנכ"ל One1.

אוזון דיבר בפתח אירוע שערכה החברה אמש (ג') בפארק המחזור חיריה ע"ש אריק שרון, בהשתתפות יותר מ-600 מלקוחות החברה ושותפיה העסקיים. באירוע הושקה הפלטפורמה מבוססת התוכנה  One1Connect, המאפשרת לארגונים לחבר בין מערכות ה-IT הקיימות שלהם ויישומים חדשים.

"העולם מתפתח ומשתנה", אמר אוזון. "המקום בו אנו נמצאים משקף זאת יותר מכל – פעם זו הייתה מזבלה, והיום פארק. השינויים הטכנולוגיים קורים בכל מקום. תחום הבינה המלאכותית תופס יותר מקום במערכי ה-IT. כלי הרכב מכילים יותר ויותר רכיבי תוכנה, ובשל כך, הקשר בין היצרניות והנהגים מתהדק ומשתנה".

לדבריו, "עולם האינטרנט של הדברים משנה את האופן בו ארגונים מנהלים את הקשר שלהם עם הלקוחות מחד ואת מערכי האחסון והלוגיסטיקה שלהם מאידך. ארגונים בעולם הפיננסי בנו גשר בין הדיגיטל והמערכות הבנקאיות המסורתיות. המדיה החברתית מגשרת בין המרחב הדיגיטלי והפיזי, ומהווה הזדמנות שיווקית לארגוני קמעונאות".

מסייעים לארגונים לשמור על רלוונטיות

"השינוי ניכר בכל תחום", אמר אוזון. "88% מחברות פורצ'ן 500 (Fortune 500) שקמו לפני שנת 2000 – נעלמו. ענקיות האינטרנט הן חברות צעירות בנות עשור שנים בלבד. האתגר של כל מנכ"ל בכל חברה הוא להישאר רלוונטי – ויש שלוש דרכים לעשות זאת: לפתח מוצר, לרכוש חברות, או – להתחבר למערכות ולטכנולוגיות חדשות. בחרנו בדרך השלישית כי היא הנכונה ביותר, לנו וללקוחות שלנו".

הפלטפורמה שבנתה One1, אמר אוזון, "מחברת את מערכות ליבת המחשוב המסורתיות הקיימות בארגונים, לפתרונות ולשירותי תוכנה מתקדמים בעולם החדש. כך, אנו מסייעים לארגונים לשמור על רלוונטיות וצמיחה בשוק עסקי דינאמי ותחרותי".

לדבריו, " One1Connect היא שכבת תוכנה, שמעליה יישומי העולם החדש ומתחתיה מערכות ה-ERP הארגוניות המסורתיות. היא מחברת בין שני העולמות ומהווה גשר עבור לקוחותינו ליישום טכנולוגיות חדשות. אנו מאפשרים להם להטמיע מערכות מתקדמות כגון מיכון השיווק (marketing outomation), CRM – ניהול קשרי לקוחות, ניהול תהליכים עסקיים (BPM) – ולשלב אותן במערכות הארגון הקיימות, באופן פשוט, עם חיסכון תקציבי וייעול תפעולי. כל זאת – מבלי להיכנס לפרויקטים ארוכים ויקרים".

"אנו מאפשרים ללקוחות להישאר רלוונטיים", סיכם אוזון, "לאמץ טכנולוגיות חדשות, בעזרת שכבה המחברת בין ה-IT המסורתי ועולמות התוכן הטכנולוגיים החדשים".

חיבור בין לקוחות, ספקים ועובדי הארגון

שמעון קצובס, מנהל חטיבת ה-ERP בחברה, אמר כי הפלטפורמה עונה לאתגר של חיבור בין לקוחות, ספקים ועובדי הארגון. "מיפינו סדרה ארוכה של תהליכים עסקיים", אמר, "המהווים 70% מכלל התהליכים בארגונים. מתוכם גזרנו אתגרים: הגדלת המכירות, אופטימיזציה לתהליכים, מקסום משאבים ותזמון הייצור".

לדבריו, "One1Connect הוא לא ממשק משתמש (API), אלא מחולל תנועות, מתחתיו ERP ומעליו שורת פתרונות. יש לנו מקבץ פתרונות העונים לכאבי הראש הנקודתיים בארגון, וניתן לשבצם כאבני לגו. זו גרסה, מודול ובעיקר תפיסה – המחברת בין אנשים, בין מערכות, ובין אנשים ומערכות".

לדבריו, פלטפורמת One1Connect הוטמעה כבר בכמה ארגונים, ביניהם נגב אקולוגיה, מודי קרמיקה, דיפלומט, החברה לפיתוח קיסריה, בית החולים אלישע ומפלגת ש"ס.

הרב חיים ביטון, מנכ"ל מפלגת ש"ס, אמר באירוע כי "המפלגה, אשר הוקמה ב-1984, לקראת הבחירות לכנסת ה-11, נעזרת במערכת כדי לנהל את הקשר בין הבוחרים למפלגה".

ביטון הסביר: "השימוש בה פשוט. היא מחברת את עולם הניהול לטכנולוגיה ועוזרת לנו במיפוי קבוצות מתוך האוכלוסייה, וביום פקודה – להביאם לקלפי. אני עומד בראש רשת חינוך המטפלת ב-57 אלף תלמידים. המערכת מתממשקת בצורה קלה למערכות IT אחרות, דוגמת מרכבה שבממשלה. אנו רק בתחילת הדרך למיצוי יכולות המערכת".

קצובס סיכם באומרו כי "אנו מציעים לארגונים ליישם טכנולוגיות חדשניות באמצעות אינטגרציה מתקדמת, בלא צורך בשדרוג מסיבי של מערכות ליבה, תוך פרק זמן קצר של כמה חודשים. החיבור של מערכות IT קיימות, עם טכנולוגיות מתקדמות – הוא האסטרטגיה הנכונה והמתאימה ביותר כיום עבור חברות מחשוב ואינטגרציה בעידן הדיגיטלי".