תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "העידן החדש – אי-הוודאות"
גלעד רבינוביץ', לשעבר מנכ''ל EDS המזה''ת ולשעבר מנכ''ל מלם. צילום: ניב קנטור

"העידן החדש – אי-הוודאות"

"הטכנולוגיה צריכה להוות מנוף לעסקים חכמים ולהיות כלי לקידום מטרות הארגון - ולא מטרה לכשעצמה", כך אמר גלעד רבינוביץ', לשעבר מנכ''ל EDS המזה''ת ומנכ''ל מלם

מאת 13 בדצמבר 2016, 16:26 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"העידן החדש מתאפיין באי-ודאות. אי-הוודאות נגרמת בשל שלל הטכנולוגיות והקצב ההתקדמות שלהן. זה נגרם, בין השאר, בשל כניסת האינטרנט לכל תחומי החיים – אין דבר שלא זז בלי אינטרנט, והוא הגורם לאי-הוודאות, ויש לו השלכות חברתיות. לכן, כל מנכ"ל בארגון נדרש להבין אילו תועלות הטכנולוגיה יכולה להעניק לו", כך אמר גלעד רבינוביץ', לשעבר מנכ"ל EDS המזה"ת ולשעבר מנכ"ל מלם.

רבינוביץ' דיבר בכנס "פארק חכם – פארק העסקים קיסריה". הכנס, בהפקת אנשים ומחשבים, נערך היום (ג') באולם אירועים טרה בפארק. לכנס הגיעו כ-300 משתתפים והנחה אותו פלי הנמר, יזם ומנהיג אנשים ומחשבים.

לדברי רבינוביץ', "הטכנולוגיה צריכה להוות מנוף לעסקים חכמים. כל ארגון צריך להגדיר את הטכנולוגיה שתוטמע בו, תוך בחינת הקשרים לסביבה העסקית שלו בעידן הנוכחי. הטכנולוגיה היא כלי לקידום מטרות הארגון – ולא מטרה לכשעצמה".

"אין לנו מה לחפש באינטרנט"

"נדרש לקבוע סדר עדיפויות נכון בבחירת הטכנולוגיה ובהטמעתה", אמר. "ניהול הלכה למעשה של הטכנולוגיה יהווה מינוף וקידום מטרות ויעדי הארגון. המנכ"לים צריכים לדעת את הסדר הנכון של הטכנולוגיה, כך שהיא תתאים למטרות הארגון. בעבר היו לשכות שירות, לאחר מכן מחשבים מרכזיים. משם התקדמנו לקליינט-סרבר. כיום אנו חוזרים אחורה, למצב הקדום, עם מחשוב הענן, כאשר מיקום חוות השרתים אינו ידוע".

"העולם הטכנולוגי הוא דינאמי", הסביר רבינוביץ'. "מייסד דיגיטל אמר בעבר שאין כל סיבה שלאדם יהיה מחשב פרטי. בשנת 1994 אמר ביל גייטס כי 'אין לנו מה לחפש באינטרנט'. דוגמאות אלה ממחישות את הדינאמיות".

מענה סביב השעון

כניסת האינטרנט לכל תחומי החיים, הסביר, "היא גם בעלת השלכות  חברתיות: אנו רואים שהילדים לא יוצאים מהבית, ולא משחקים בחוץ. הם יוצרים סוג שונה של קשרים חברתיים, דברים שמוקדם עדיין לחזות אפילו את השפעתם, דוגמת השיימינג".

הוא הוסיף כי "לאינטרנט יש גם השלכות פוליטיות, הרשת היתה אמורה להיות מכנה משותף לכולם, לדבר בשפה אחת – אבל היא גם פלטפורמה לכל מיני פעולות אלימות וטרור. נוצר פרדוקס: פעם חשבנו שכולנו נהיה כפר גלובלי אחד קטן – אבל מצד שני נוצרו קבוצות נפרדות, שבחלקן הקטן מנצלות את הטכנולוגיה לרעה".

"ישנן השלכות כלכליות לכך", אמר. "ארגון צריך לקבל החלטות, אבל הוא נדרש לעשות זאת בעידן של אי-ודאות. אין למנכ"לים את כל המידע הנדרש. עליו לדעת איך להחליט. מנהל שלא מבין מה הטכנולוגיה יכולה לתת – יתקשה לתכנן תוכנית חומש. בנוסף, נדרש לפעול במימד המקוון, עם מענה מיידי ללקוחות ומענה סביב השעון".

רבינוביץ' סיים בציינו את נושא אבטחת המידע, "שהיום קוראים לו הגנה בסייבר. זהו תחום נוסף שמנהלים נדרשים להקדיש להם מחשבה. כל מי שיש לו מערכת IT חייב להפנים כי היא פוטנציאל לפריצה. מי שקובע את מדיניות האבטחה הוא המנהל. הוא המחליט איזה סיכון הוא הגדול ומה מידת ההשקעה בצמצומו".

"העידן החדש – אי-הוודאות" Reviewed by on . "העידן החדש מתאפיין באי-ודאות. אי-הוודאות נגרמת בשל שלל הטכנולוגיות והקצב ההתקדמות שלהן. זה נגרם, בין השאר, בשל כניסת האינטרנט לכל תחומי החיים - אין דבר שלא זז "העידן החדש מתאפיין באי-ודאות. אי-הוודאות נגרמת בשל שלל הטכנולוגיות והקצב ההתקדמות שלהן. זה נגרם, בין השאר, בשל כניסת האינטרנט לכל תחומי החיים - אין דבר שלא זז Rating: 0

הגיבו