ג'ו טוצ'י: "בעקבות המיזוג עם דל – נרחיב את הפעילות בישראל"

"אנחנו מרוצים מאוד מהנוכחות שלנו בישראל ושום דבר לא ישתנה בהקשר זה בגלל הרכישה", אמר יו"ר ומנכ"ל EMC לאנשים ומחשבים

ג'ו טוצ'י, מנכ"ל ויו"ר EMC. צילום: אור יעקב

"בעקבות המיזוג עם דל (Dell) נרחיב את הפעילות שלנו בישראל. אנחנו מרוצים מאוד מהנוכחות שלנו בישראל ושום דבר לא ישתנה בהקשר זה בגלל הרכישה", כך אמר ג'ו טוצ'י, יו"ר ומנכ"ל EMC, לאנשים ומחשבים.

טוצ'י הוא דובר המפתח בכנס EMC World השנתי, שנערך בימים אלה בלאס וגאס. השנה, הכנס שונה מעט ממה שקורה בדרך כלל. הסיבה העיקרית היא שבאוקטובר אשתקד EMC נרכשה על ידי דל בסכום שיא למיזוג היי-טק – 67 מיליארד דולר. לכן, זה גם היה הדבר הראשון אליו התייחס טוצ'י לאחר שעלה על הבמה.

"יש פעמים שבהן הכול משתנה, כמו למשל המהפכה התעשייתית", הסביר. "אנחנו נמצאים כיום בעיצומה של המהפכה הדיגיטלית – כמויות הידע העצומות שצריך לאסוף ולנהל מצריכות שינוי, ולא סתם שינוי אלא אחד דרמטי ומסיבי. זו הסיבה למיזוג בין שתי החברות".

הוא זכה למחיאות כפיים סוערות והקהל כולו נעמד על הרגליים כשהודיע על כך שזה יהיה הכנס האחרון שלו כיו"ר ומנכ"ל החברה.

טוצ'י משמש כמנכ"ל EMC מ-2001 וחמש שנים לאחר מכן מונה גם ליו"ר. מטבע הדברים, הוא זה שהוביל אותה בעת ההחלטה על עסקת המיזוג עם דל. טוצ'י ביקר בישראל בשלהי 2013 ונפגש עם שר האוצר דאז, יאיר לפיד. השניים דנו בפיתוח תעשיית ההיי-טק בישראל, תוך דגש על הפארק בבאר שבע, בו נמצא מרכז מו"פ של EMC.

מייקל דל, המנכ"ל והמייסד של דל

מייקל דל, המנכ"ל והמייסד של דל

מהו השם החדש של החברה המאוחדת?

אחרי טוצ'י עלה לדבר מקבילו ב-דל – מייקל דל, מייסד ומנכ"ל החברה – שנתן סקירה על ההתקדמות הטכנולוגית שצפויה לנו בתחום המכוניות ללא נהגים. אלה יתפסו נתח הולך וגדל מהרכבים שנוסעים על הכבישים, עד ל-200 מיליארד רכבים ב-2031.

הוא אמר כי "כמויות המידע האדירות שמביאה עימה המהפכה הדיגיטלית ידרשו תכנון ושינוי של הדרך בה בנוי הדטה סנטר, ו-EMC ו-דל יהיו בחזית השינוי הזה".

דל חשף בדבריו את שם החברה החדשה והמאוחדת – DELL Technologies. הוא ציין כי תהיה לה חברה בת בשם DELL EMC.

לדבריו, יש לחברה המשותפת נקודות חוזק רבות והיא זכתה ל-21 מיקומים בריבוע הקסם של גרטנר (Gartner). הוא הסביר בנוסף שהתרבות של שתי החברות זהה – בסקר לקוחות עלה, למשל, שההתרכזות בלקוח היא הדבר הבולט ביותר המאפיין כל אחת מהן.

דיוויד גולדן, מנכ"ל EMC II

דיוויד גולדן, מנכ"ל EMC II

לסיכום אמר דל שהחזון של שתי החברות לגבי העתיד זהה: כל אחת מהן חייבת להפוך לחברת תוכנה. הוא גם נכנס חזיתית ב-HP ואמר ש-"היא מתכווצת כל הדרך להצלחה וברור שהיא לא בדרך אליה".

אחריו עלה לדבר דיוויד גולדן, מנכ"ל EMC II (ר"ת information infrastructure), ואמר כי "העסק המודרני עומד על שלוש דרישות עיקריות: אג'יליות, יעילות ומהירות. הדטה סנטר עומד על ארבעה יסודות: פלאש, סקייל אאוט, SDDC ודטה סנטר מאפשר ענן. הכול עומד, כמובן, על אבטחה".

כאן נכנסת הסיסמה של הכנס הנוכחי – Modernize. גולדן אמר שאין סיכוי שסוג אחד של מוצר יוכל להתמודד מול כל צורך שהוא, ולכן צריך פורטפוליו נרחב במיוחד, כזה שיכלול בו מוצרים שיתאימו גם לעידן הדיגיטלי-ענני וגם לזה המוסרתי והמוכר.

בכתבה נוספת ייסקרו המוצרים החדשים ש-EMC תציג במהלך הכנס.

הכותב הינו שליח אנשים ומחשבים לכנס.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. רונן

    כל כך מרוצה מישראל ככה שמנכל emc פוטר אחרי פחות משנה, גםמקודמו פוטר. גם מנהל המכירות רון קוהבלום פוטר עם עוד הרבה אנשים שם.
    בקיצור, הוא הולך הבייתה ולא איכפת לו לפזר הבטחות שאין להם כיסוי

אירועים קרובים