תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » הרב שי פירון: "ככל שמערכת החינוך תהיה שקופה וטכנולוגית יותר – יהיה טוב יותר"
הרב שי פירון, לשעבר שר החינוך. צילום: קובי קנטור

הרב שי פירון: "ככל שמערכת החינוך תהיה שקופה וטכנולוגית יותר – יהיה טוב יותר"

"הציונים הלא טובים במדדים הבינלאומיים הם תוצאה של כך שהלמידה השתנתה והטכנולוגיה משתלבת בה, בעוד שבמערכת החינוך מכינים את התלמידים למבחנים של אתמול", אמר שר החינוך לשעבר

מאת 25 בנובמבר 2015, 17:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"ככל שמערכת החינוך תהיה שקופה וטכנולוגית יותר – יהיה טוב יותר. הציונים הלא טובים במדדים הבינלאומיים הם תוצאה של כך שהלמידה השתנתה והטכנולוגיה משתלבת בה, בעוד שבמערכת החינוך מכינים את התלמידים למבחנים של אתמול", כך אמר הרב שי פירון, לשעבר ח"כ ושר החינוך.

הרב פירון דיבר בכנס השנתי של מערכת עוז לתמורה מבית One1 (אין קשר לתוכנית של משרד החינוך), שערכה היום (ד') החברה ב-yes Planet בראשון לציון. הכנס הופק על ידי אנשים ומחשבים והשתתפו בו מאות אנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה והחינוך.

"הידע הוא כבר לא הכוח, הוא נגיש וזמין באמצעות הטכנולוגיה. ללמוד אחרת זה אומר ללמוד טכנולוגית", אמר הרב פירון. הוא ציין כי הספרים הדיגיטליים נמצאים ברחבי העולם בעלייה, אולם בישראל הם בירידה.

את דבריו הוא פתח בהתייחסות להתאבדותה של נערה אמש לאחר שלא יצאה לטיול השנתי של בית הספר, כי להורים שלה לא היה די כסף לשלם. "אתמול נפל דבר – נערה התאבדה בגלל סיפור שקשור בכלכלת חינוך. זה יום שמחייב אותנו לעצור לרגע", אמר. הוא סיפר על תוכנית שהגה בהיותו שר החינוך לגביית תשלומי הורים דרך הביטוח הלאומי. התוכנית לא יצאה לפועל עקב התנגדות משרד האוצר, שם טענו שהציבור יראה זאת כהעלאת מסים. "חייבים להסדיר את הסוגיה של תשלומי הורים באופן אחר", ציין פירון.

בהמשך הוא אמר כי "יש שלושה רכיבים בעייתיים במערכת החינוך: היא לא שקופה, אין סל תקציבי אישי לכל תלמיד לפי צרכיו ואין למדינה חזון שמחנכים אליו".

"המדינה לא רוצה לקבל החלטות עקרוניות"

"תקציב החינוך לא שוויוני. מדינת ישראל משאירה אותו עמום כי היא לא רוצה לקבל החלטות עקרוניות", הוסיף פירון. "הדבר המשמעותי ביותר שצריך הוא להחליט מהו החזון של המדינה, ובתוכה של מערכת החינוך, ולייצר מצב שתקציב החינוך 'ידבר' איתו".

פירון, שהיה ח"כ מטעם יש עתיד, שבעבר הייתה חברה בקואליציה, אמר כי "כל הקצבה שבאה על רקע של לחץ פוליטי היא החלטה פסולה וקודם כל פוגעת בילד".

"העדר החזון למדינת ישראל גורם לכך שאין סכנה גדולה יותר למערכת החינוך מההפרטה. ככל שיפריטו אותה ליותר ויותר מערכות חינוך, יהיו יותר ויותר אתוסים", הוסיף.

לדברי פירון, "השתבש משהו במדינה: בדרך כלל יש הסכם בין המדינה לאזרחים – מה אנחנו נותנים לה ומה היא נותנת לנו. הברית הזו הופרה: ברור מה האזרחים נותנים למדינה, אבל כיום לא ברור מה היא נותנת להם. הדיון בתקציב החינוך צריך להיות במגמה של חידוש הברית הזאת".

הרב פירון סיים בציינו כי "צריך לסדר מחדש את מבנה מערכת החינוך בישראל. יש בקדירה הזאת הרבה מאוד שותפים וכפי שנאמר במקורות, קדירה שיש לה שותפים היא אף פעם לא חמה ולא קרה. צריך גורם אחד שמנהל את הכסף באופן שקוף ומסודר".

הרב שי פירון: "ככל שמערכת החינוך תהיה שקופה וטכנולוגית יותר – יהיה טוב יותר" Reviewed by on . "ככל שמערכת החינוך תהיה שקופה וטכנולוגית יותר - יהיה טוב יותר. הציונים הלא טובים במדדים הבינלאומיים הם תוצאה של כך שהלמידה השתנתה והטכנולוגיה משתלבת בה, בעוד שב "ככל שמערכת החינוך תהיה שקופה וטכנולוגית יותר - יהיה טוב יותר. הציונים הלא טובים במדדים הבינלאומיים הם תוצאה של כך שהלמידה השתנתה והטכנולוגיה משתלבת בה, בעוד שב Rating: 0

תגובות (1)

  • ישראל

    אוסף של שטויות מפי אדם שכל עיסוקו היה להרוס כל ניצן של מצויונות במערכת החינוך בשם השוויון וה"למידה המשמעותית"

הגיבו