- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

בראשונה: אוגדן תנאי שירות ממוחשב לעובדי השלטון המקומי

אוגדן תנאי השירות הינו ספר החוקים והתקנות של זכויות העובדים במגזר המוניציפלי. האוגדן מקיף את כל דיני העבודה, מתשלומי שכר, דרך משאבי אנוש ועד לנוכחות. עד כה הופק האוגדן כספר עב כרס, שהכיל תשעה פרקים והיה מודפס אחת לשנה ונשלח למנויים. העדכונים השוטפים בין גרסה לגרסה של האוגדן היו נשלחים למנויים באמצעות דפי מידע שהיו נשלחים בדואר, ואותם היה צריך לחבר לכרכים המודפסים. עתה, בראשונה, משיקה אוטומציה החדשה, בשיתוף מרכז השלטון המקומי, גרסה דיגיטלית של האוגדן, אשר יחדול להתפרסם כספר מודפס.

האוגדן הממוחשב מכיל את כל דיני העבודה הקיימים, כאשר במידה שישנם עדכונים, הם מוכנסים אוטומטית למערכת. מקור התכנים הוא ביחידת השכר ותנאי השירות של המרכז לשלטון המקומי, בעלת הסמכות הסטטוטורית בנושא. בנוסף פיתחה החברה מנגנון חיפוש ייחודי ומורכב, אשר מותאם לאוגדן ומאפשר איתור פשוט ומהיר של כל פריט מידע. מנגנון החיפוש פותח באמצעות טכנולוגיה מתקדמת אשר מציגה את תוצאות החיפוש בהתאם לסדר ההיררכי של הפרקים ותתי הפרקים. כתוסף לגרסה האלקטרונית פותח גם אשף טבלאות שכר המאפשר לחלץ נתוני שכר בסיסיים ברמת דירוג, דרגה וותק. המידע הינו ייחודי ולא ניתן להשיגו בדרכים אחרות, כאשר תכני האתר מוגנים ועל מנת לראותם נדרשת הזדהות באמצעות שם וסיסמה.

נפרדים ולא בעצב - אגדן תנאי השירות הישן. צילום: אוטומציה החדשה

נפרדים ולא בעצב – אוגדן תנאי השירות הישן. צילום: אוטומציה החדשה

בועז שלו, מנהל חטיבת שכר ומשאבי אנוש באוטומציה החדשה, אומר כי "הגיע הזמן להתקדם – בשנת 2015 אין מקום עוד לאוגדן המודפס והמסורבל, אשר היה מתעדכן באיחור ובאמצעים מיושנים ולא נגישים. מדובר בפיתוח שיהווה את הכלי המשמעותי ביותר בתחום דיני העבודה עבור מנהלי אגפים ברשויות, רואי חשבון ועורכי דין העוסקים בתחום, והוא יחליף לגמרי את האוגדן המודפס, שסיים את חלקו."

אלי וויימן, סמנכ״ל שיווק ומכירות באוטומציה החדשה, מוסיף ואומר כי "שמנו לנו כמטרה להנגיש את מרבית השירותים עבור הרשויות המקומיות דרך האינטרנט והמובייל. דוגמה בולטת לכך היא הפיכת אוגדן תנאי השירות מספרים מסורבלים לגישה קלה ופשוטה דרך האינטרנט תוך מתן חיפוש קל בתוך האוגדן עצמו כמו החיפוש בגוגל (Google). המטרה היא מחד לתת למנהלים את הכלים המתאימים לחיים בעיר החכמה, ומאידך שאותם הכלים יסייעו גם לעובדי הרשות ולתושבים עצמם".