מג ויטמן, HPE: "הניסיון העסקי של פיורינה אינו מספיק לנשיאות"

את דבריה אמרה ויטמן בראיון שנתנה אתמול לרשת CNN ● עוד הוסיפה כי "למרות שזה חשוב וטוב שיהיה לנשיא קצת רקע עסקי, נחוץ גם ניסיון פוליטי - עבודה בממשל היא חלק חשוב מהקריטריונים לתפקוד; זה קשה מאוד כשהתפקיד הראשון שלך בפוליטיקה הוא נשיא ארצות הברית"

נפטרת ומוכרת. מג ויטמן. צילום: ויקיפדיה

"הניסיון העסקי של קרלי פיורינה כמנכ"לית HP אינו מספיק לה כדי לשמש כנשיאה". כך אמרה מג ויטמן, מנכ"לית HPE, ובעצמה מנכ"לית HP עד לפיצולה השבוע.

לאורך כל הקמפיין שלה, כמועמדת מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, פיורינה מקפידה להדגיש את ניסיונה העסקי בן שש השנים כמנכ"לית – כנכס.

בראיון אתמול (ד') לרשת CNN, ויטמן, שמשמשת מנכ"לית HP זה ארבע שנים, אמרה כי "למרות שזה חשוב וטוב שיהיה לנשיא קצת רקע עסקי, נחוץ גם ניסיון פוליטי. עבודה בממשל היא חלק חשוב מהקריטריונים לתפקוד. ניסיון כחבר קונגרס או כמושל מדינה הוא קריטי. זה קשה מאוד כשהתפקיד הראשון שלך בפוליטיקה הוא נשיא ארצות הברית".

ויטמן ופיורינה, שתי רפובליקניות, היו מעורבת בפוליטיקה, בלא הצלחה. ב-2009 הודיעה ויטמן על כוונתה להתמודד על משרת מושלת קליפורניה. ביוני 2010 זכתה בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית. כאישה הרביעית בעושרה בקליפורניה, עם נכסים שנאמדו בכ-1.3 מיליארד דולר, היא הוציאה על המירוץ מכספה הפרטי יותר מכל מועמד אחר במערכת בחירות אחת בהיסטוריה של ארצות הברית: 144 מיליון דולר, לצד 34.5 מיליון דולר מתרומות. בנובמבר 2010 הובסה על ידי ג'רי בראון. פיורינה, לעומתה, לא הצליחה להדיח את הסנטורית הדמוקרטית מקליפורניה, ברברה בוקסר. ביולי השנה, ויטמן הצטרפה לקמפיין של כריס כריסטי, מושל ניו ג'רזי.

כהונתה של פיורינה ב-HP, שהחלה ב-1999, הייתה שנויה במחלוקת: במהלך תפקידה כמנכ"לית החברה פיטרה 30 אלף עובדים. בנוסף, מחיר המניה שלה ירד בשל עסקת הרכישה של קומפאק (Compaq) תמורת סכום העתק של 25 מיליארד דולר – עסקה שהייתה מאוד שנויה במחלוקת. הדירקטוריון של HP פיטר אותה בשנת 2005.

פיורינה טענה שהיא נדרשה לקבל החלטות קשות כדי להמריץ את צמיחת החברה. מנגד, טיעון זהה היה לוויטמן, שגם בתקופתה פוטרו עשרות אלפי עובדים.

בדיון טלוויזיוני שנערך בשבוע שעבר, פיורינה אמרה כי "הייתי צריכה לדווח על תוצאות בכל 90 ימים, בפירוט מייסר. היה עליי לענות על כל שאלה, על כל תוצאה, על כל השלכה עסקית של התוצאות – עד שלא היו יותר שאלות. ואם הייתי מציגה מצג שווא על התוצאות או על התחזיות – היה עלי לשאת באחריות פלילית. תארו לעצמכם אם פוליטיקאי היה נדרש לסטנדרטים כאלה של פעולה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים