אחרי 20 שנה: הרשת זוכרת את יצחק רבין

סיור וירטואלי במוזיאון של מרכז רבין, שיר חדש שיצא לרשת של הדג נחש ו-"קיר בינלאומי" - כך מנציחה הרשת את ראש הממשלה המנוח, שני עשורים אחרי הרצח

ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל. צילום: לע"מ

לא מעט אתרים ברשת מוקדשים להנצחתו של יצחק רבין, מרביתם של גופים ציבוריים, כמו הכנסת, שיש באתר שלה מיני סייט לזכרו של מי שכיהן בה יותר מ-20 שנים. יש גם ערוצי יוטיוב (YouTube) מיוחדים לזכרו, ממים וציוצים.

אבל נדמה שאחת הדרכים הטובות להנצחת וללימוד רבין ומורשתו ברשת היא סיור וירטואלי שמציע האתר של מרכז רבין במוזיאון הישראלי שבמרכז. הסיור אמנם כולל תחנות שונות בתולדות המדינה באופן כללי, מימי המדינה שבדרך ועד לרצח רבין, אבל דמותו ופעילויותיו של מי שהיה מפקד בפלמ"ח, רמטכ"ל מלחמת ששת הימים, שר וראש ממשלה שזורות בכל אחת ואחת מהתחנות הללו.

כמו כן, ניתן לראות בסיור את חדר עבודתו של רבין, כפי שהועבר בשלמותו מהדירה בה התגורר עם אשתו, לאה, בשכונת נווה אביבים בתל אביב. בחדר אף מוצבת טלוויזיה ובה תמונה ממשחק הכדורגל בו צפה רבין לפני שיצא להפגנה שבה נרצח.

לצד המוזיאון, כולל האתר של המרכז כרזות לדוגמה מתערוכה שמתקיימת בכיכר רבין בתל אביב במלאות 20 שנה להירצחו וערכת פעילות של משרד החינוך לבתי הספר, וניתן לצפות בו בשיר שהוציאה להקת הדג נחש ובתוכנית מיוחדת של הטלוויזיה החינוכית לציון המאורע.

מרכז יצחק רבין הוקם מתוקף חוק, ושם לו למטרו להנציח את זכרו של ראש הממשלה המנוח ולדון בלקחים העולים מהרצח ובהפקתם. הוא עושה זאת באמצעות פעילויות חינוכיות, המוזיאון הישראלי והאתר ברשת.

אתר נוסף שהושק לרגל 20 שנים לרצח רבין הוא "קיר בינלאומי" שהשיקו תוכנית "הקשר הבין דורי" בבית התפוצות, בשיתוף עם משרד החינוך והמשרד לאזרחים ותיקים. ניתן לקרוא באתר דברים שכתבו הורים ותלמידים לרגל המועד.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים