תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » לוי הלוי, בנק דיסקונט: "הלקוחות משתנים, ועל עולם הבנקאות להשתנות בהתאם"
לוי הלוי, מנכ"ל Cal. צילום: קובי קנטור

לוי הלוי, בנק דיסקונט: "הלקוחות משתנים, ועל עולם הבנקאות להשתנות בהתאם"

עוד הוסיף הלוי והפציר כי, "עלינו לייצר חדשנות מנוהלת, עלינו להיות קשורים למתחרים במגזר בו אנו פועלים, עלינו ליצור שינוי בגופים שהם לעתים שמרניים"

מאת 19 ביולי 2015, 16:05 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"העולם בכללו משתנה ובתוכו עולם הבנקאות. הלקוחות של הבנק משתנים וכך גם הציפיות. יש תחרות, יש רגולציה – ועל הבנקים להשתנות בהתאם", כך אמר לוי הלוי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של בנק דיסקונט.

הלוי דיבר בפאנל פיננסי שנערך במסגרת כנס המנמ"רים החצי שנתי של אנשים ומחשבים. הכנס נערך היום (א') במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, והנחה אותו פלי הנמר, יזם ומנהיג הקבוצה. השתתפו בו מאות מנמ"רים וספקי IT. את הפאנל הנחה אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה.

"אובר (Uber) לא הוקמה על ידי אוסף של נהגי מוניות", אמר הלוי, "וכך גם אמזון (Amazon), שלא הוקמה על ידי אוסף של בעלי חנויות. בסופו של דבר, עלינו כבנק מוטלת החובה לא רק לספק בנקאות מתקדמת, אלא גם לתת את הבנקאות של המחר. עלינו לייצר חדשנות מנוהלת. עלינו להיות קשורים למתחרים במגזר בו אנו פועלים, עלינו ליצור שינוי בגופים שהם לעתים שמרניים".

הלוי אמר כי "גם אנו, כמו בבנק לאומי, משקיעים בטכנולוגיה, וארגון ה-IT בראשו אני עומד הוא היחיד שהנהלת הבנק הגדילה את היקף ההשקעות בו. זאת מתוך הבנה כי מרכיב ה-IT הוא בעל משמעות ויש לו יכולת להעניק לנו את הכלי שיחולל את השינוי שיביא לכך שהבנק יתאים עצמו לעולם החדש".

"אין זה סוד כי איומי הסייבר מהווים איום אך גם הזדמנות", סיכם הלוי וציין כי לצד הסייבר, "ה-IT בדיסקונט יתמקד וישקיע בשנים הבאות בשיפור חוויית הלקוח, תוך שילובה בעולם המובייל, טיפול בעולמות ה-Big Data וניתוח צופה פני עתיד, Analytics, ומיחשוב ענן".

שלמה שמאי, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות מידע, הפניקס. צילום: קובי קנטור

שלמה שמאי, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות מידע, הפניקס. צילום: קובי קנטור

שלמה שמאי, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות מידע, הפניקס, אמר כי "בשנים האחרונות ראינו את ה-IT בכל מגזר פעילות, אבל על מגזר הפיננסים ה-IT דילג. כעת המהפכה הטכנולוגית שעל סיפה אנו נמצאים בעולם הבנקאות – מהווה הזדמנות מדהימה, לא רק בפיתוח יישומים, אלא במתן מענה עסקי מבוסס טכנולוגיה, על צרכי לקוחות".

לדברי שמאי, "אין ספק כי ההתארגנות של כל גוף פיננסי צריכה להיות קשורה למודלים עסקיים. המודלים העסקיים בעולם הפיננסי הולכים להשתנות".

כך, אמר שמאי, "יהיה בעתיד שילוב של פינטק (FinTech) בגופים עסקיים. יהיה שילוב של בנק, קופת חולים, וחברת ביטוח, לדוגמה, מהלך אשר צפוי להקל על פעילות שלושת הגופים. אני צופה כי בעתיד יהיו שיתופי פעולה בנושאים אלה".

שמאי סיים באומרו כי "אנו רואים בספקיות ה-IT שותפים ומכפילי כוח. אין ביכולת הארגון לעמוד ביעדים שלו – להכשיר, ללמד ולספק תשתיות, בלא הספקיות. ארגונים בעולם הפיננסי לא נמצאים במצב המיטבי, ולכן שם המשחק יהיה במיטוב, בפעילות בבק אופיס ובייעול תהליכים מסורבלים".

לוי הלוי, בנק דיסקונט: "הלקוחות משתנים, ועל עולם הבנקאות להשתנות בהתאם" Reviewed by on . "העולם בכללו משתנה ובתוכו עולם הבנקאות. הלקוחות של הבנק משתנים וכך גם הציפיות. יש תחרות, יש רגולציה - ועל הבנקים להשתנות בהתאם", כך אמר לוי הלוי, סמנכ"ל הטכנולו "העולם בכללו משתנה ובתוכו עולם הבנקאות. הלקוחות של הבנק משתנים וכך גם הציפיות. יש תחרות, יש רגולציה - ועל הבנקים להשתנות בהתאם", כך אמר לוי הלוי, סמנכ"ל הטכנולו Rating: 0

הגיבו