קמפיין רשת: הצבעתם לליכוד? נגמרה הסולידריות!

דף פייסבוק שהולך וצובר תאוצה בשעות האחרונות קורא שלא לסייע לבני השכבות החלשות וערי הפריפריה שהצביעו מחל בקלפי ● גולשים אחרים טוענים שמארגני היוזמה "לא יודעים להפסיד בכבוד"

הקלפים בידיים שלו. שר התקשורת וראש הממשלה, בנימין נתניהו. צילום: פלי הנמר

הכעס והתדהמה של קבוצות שונות בציבור הישראלי מתוצאות הבחירות הביא גולשים לקרוא ברשתות החברתיות להפסיק את הסולידריות עם בני השכבות החלשות ותושבי הפריפריה שהצביעו לליכוד. כמה מהם אף פתחו הבוקר (ה') דף בפייסבוק (Facebook), שהולך וצובר תאוצה, וצבר מאז הקמתו מאות לייקים.

באחד הפוסטים שפורסמו מטעם מקימי הדף נכתב: "תושבי אשדוד, אשקלון, באר שבע ושאר יישובי 'הפריפריה הדרומית' – אלה שסובלים הכי הרבה משלטון ביבי, שהביא להם קסאמים, מלחמות, אבטלה ותחושת קיפוח – אמרו לו כן. שוב. 40% ויותר מהם נתנו 'מחל' בקלפי. נגמרה הסולידריות, או כמו שאחד הפוליטיקאים אמר: 'מפסיקים להתנצל'".

בפוסט אחר הם כתבו: "שדרעי ונהנתניהו יעזרו לשקופים!!! אני?? OUT… לא תורם,לא נותן,לא עוזר!!!"

לוגו דף הפייסבוק של "לא לתת"

לוגו דף הפייסבוק של "לא לתת"

חלק מהגולשים טענו בציניות שלאותם מצביעי ליכוד מהפריפריה ומהשכבות החלשות ודאי כל כך טוב, עד שהם לא צריכים סיוע כלשהו, ואם כן – הממשלה תיתן להם אותו. אחד מהם כתב: "לקראת חג הפסח אני מזכיר לכם שבארץ חיים מאות אלפי אנשים שאין להם איך לחגוג. חשוב שלא תתרמו להם אפילו שקל. הם חלק ממזימה מתוזמרת היטב של גורמים בשמאל בניסיון להפיל את נתניהו, והם ממילא בחרו ממשלה שתשנה את המצב שלהם, אז חבל שתתערבו ותהרסו. חג שמח!"

לעומת זאת, גולשים אחרים פרסמו בדף הודעות גינוי. אחת מהן כתבה: "השמאל העאלק נאור. דמוקרטיה, הכלה, קבלת דין הבוחר, אהבה, סובלנות ואחווה – כל אלה תקפים רק כשמדובר במה שמוצא חן בעיניכם וכלפי מי שמוצא חן בעיניכם. אתם חשוכים ולא מסוגלים להפסיד בכבוד ולתת מקום למישהו שדעתו שונה מדעתכם. ואני לא ממש מוטרדת מזה שאתם לא מוכנים לנקוף אצבע בשביל אנשי הדרום או הצפון, או כל מי שהוא לא אתם, כי מעולם לא ראיתי אתכם במקום של נתינה אמיתית, אנושית וחברתית – אלא אם כן זה התאים לאג'נדה הפוליטית".

ח"כ איציק שמולי (העבודה) השיב למארגני היוזמה בפוסט שכתב לדף: "כן, זה מתסכל. בעיקר מפני שמדיניותו הכלכלית של נתניהו דופקת את השכנים שלי (שמולי גר בלוד – י"ה) עד העצם ועדיין משלט המפלגה שתליתי על הבלוק לא נותר אף זכר. ובכל זאת, אין לנו את הפריבילגיה לוותר. אידיאולוגית, אין בנמצא אפשרות כזו. מעשית, רק נממש בכך את קמפיין השנאה של נתניהו. במקום זאת, חייבים לחשוב מחדש על נקודות המפגש החדשות מול הפריפריה. על שינוי הזהות שם. על עיצוב התודעה. הדרך ההפוכה רק תותיר אותנו להתבוסס בתסכול ובאכזבה של עצמנו ותרחיק עוד יותר את שאיפת השלטון".

לאחר עליית העמוד לאוויר ופרסום כתבה בנושא הועלו טענות כי לא מדובר בעמוד "תמים" אלא בתעלול יחצ"ני. גולשים אחרים טענו כי היו אלה דווקא גורמי ימין שהקימו את העמוד, כדי להשניא את השמאל. אתר וואלה מצטט את יוזמי הקמפיין, שטוענים שהם לא שייכים לשום מפלגה או עמותה פוליטית, אלא רוצים להביע באמצעות העמוד את מחאתם.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים