- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

ח"כ שטרית: "הנפקת הדרכונים הביומטריים לא תצא למכרז; העבודה תבוצע על ידי המדפיס הממשלתי"

הממשלה אינה מתכוונת לצאת למכרז להנפקת הדרכונים החדשים בעלי השבב הביומטרי. במידה שיאושר החוק, מי שצפוי לעשות זאת הוא המדפיס הממשלתי – כך העריך ח"כ מאיר שטרית, יושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, בראיון לאנשים ומחשבים.

שטרית היה אחד מאורחי הכבוד בכנס WORLD e-GOV Forum, שהופק על ידי אנשים ומחשבים. הוא אמר, כי לדעתו, אין שום צורך במכרז. "המדפיס הממשלתי מדפיס גם היום את הדרכונים. אין לו שום בעיה לעשות זאת גם לגבי השבבים, וכך, לדעתי, זה יהיה", הוסיף.

לדברי שטרית, עוד בהיותו שר הפנים, סבר שמכרז תעודות הזהות ש-HP זכתה בו היה מיותר. הוא הוסיף, כי "אם זה היה תלוי בי, הייתי נותן גם את המכרז הזה למדפיס הממשלתי".

מעל הבמה בכנס תקף שטרית את מתנגדי חוק הביומטריה, וקרא להם "פרנואידים", תוך שהוא רומז למוביל ההתנגדות  – השר מיכאל איתן.

כזכור, האיחוד האירופי ושלטונות ההגירה של ארצות הברית קבעו, כי החל מאפריל 2010, כל אזרח ישראלי שלא יישא דרכון ביומטרי ייתקל בקשיים רבים בעת כניסה אליהם, ובחלק מהמדינות אף תותנה כניסתו בהוצאת ויזה. החשש היה שבגלל העיכובים רבים בקבלת הצעת החוק בכנסת, גם אם יאושר מיד לאחר הפגרה, תהליכי המכרזים לא יאפשרו לישראל לעמוד בלוח הזמנים. עם זאת, מיד לאחר שהחוק ייכנס לתוקפו, יצטרכו אזרחי ישראל לגשת לסניפי משרד הפנים ולתת טביעת אצבע ביומטרית, על מנת שהדרכון שלהם יהיה בתוקף גם לאחר אפריל 2010.