- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

דף בחירת הדפדפן יגיע גם לחלונות ויסטה ו-XP

מיקרוסופט (Microsoft) מתקפלת לכל אורך החזית בפני הוועדה האירופאית למניעת מונופולים, בנוגע לאינטרנט אקספלורר 8 (Internet Explorer 8): כעת מתברר, כי הצגת הדפדפנים האפשריים להתקנה – שתתבצע באמצעות דף כניסה מיוחד שיכיל עד עשרה דפדפנים, כך שלכל חברה יוכל להיות נציג אחד בלבד ברשימה – אמורה להגיע גם לחלונות ויסטה ולחלונות XP.

מעבר לכך שיצרני מחשבים יוסיפו את דף הפתיחה, שיופיע עם הפעלת המחשב וסיום התקנת מערכת ההפעלה, משתמשים נוכחיים יורידו אותו באמצעות שירות העדכונים של חלונות, מאחר והוא יוגדר כעדכון בעל חשיבות גבוהה עבור משתמשי XP, וכעדכון חשוב עבור משתמשי ויסטה וחלונות 7.

דף הפתיחה יציג, כאמור, עד עשרה דפדפנים שונים, אך רק דפדפנים מלאים ולא כאלה שמשתמשים במנוע של דפדפן אחר, כמו למשל Marathon. כמו כן, מוזילה (Mozilla) לא תוכל להציע את פיירפוקס (Firefox) ונטסקייפ (Netscape) ביחד. מעבר לתצוגת הדפדפנים, הדף יספק הוראות מפורשות כיצד ניתן להסיר את אינטרנט אקספלורר 8 מהמערכת, וגם יאפשר להשאיר את הדפדפן של מיקרוסופט מותקן במערכת כשהוא אינו ברירת המחדל.

עם זאת, כל הדברים הללו יתרחשו רק לאחר שהוועדה למניעת מונופולים תאשר את ההצעה הנוכחית של מיקרוסופט, ובכל מקרה מדובר כנראה בתהליך שיתרחש רק במדינות אירופה.

באופרה (Opera), שהייתה הדוחפת העיקרית להתערבות הוועדה, היו מרוצים מההתפתחויות האחרונות. בראיון שנתן לאתר NetworkWorld אמר המנהל הטכנולוגי הראשי של החברה, האקון ויום ליי, כי דף הפתיחה שיאפשר לבחור את הדפדפן ישפר את התחרות בין הדפדפנים, מכיוון שכל המשתמשים יהיו מודעים לכל הדפדפנים הקיימים בשוק. בנוסף, לדבריו, המצב החדש גם ידחוף את מיקרוסופט להתאים את הדפדפן שלה לסטנדרטים הגבוהים יותר של מתחריו. ליי הוסיף, כי הוא חושב שגם אפל (Apple) ואובונטו (Ubuntu) צריכות להציע פתרון דומה. "חברות אלה אינן מונופלים בכל מה שקשור להגדרה החוקית של מונופול, ועם זאת, זה רעיון טוב להציע זאת; הדפדפן הוא הכלי החשוב ביותר עבור רובנו, וזה טוב שתהיה גישה לדפדפנים טובים יותר".