- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

הערכות: סיכוי קלוש שחוק הביומטריה יסתיים במושב הנוכחי

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת חידשה הבוקר (א') את מרתון הדיונים בנושא חוק הביומטריה. על פי התכנון תשב הוועדה לפחות שלוש פעמים, מתוך כוונה שחברי הוועדה יסיימו בסוף השבוע לעבור על כל סעיפי החוק, לבצע שינויים ולהניח את ההצעה על שולחן הכנסת. סביר שבוועדה עצמה יימצא רוב לחוק, אולם בשל הקצב האיטי של הדיונים, ההערכה הרווחת היא שהסיכוי שהחוק יובא לדיון במושב הנוכחי של הכנסת הוא קלוש ביותר.

חבר הכנסת מאיר שטרית, יו"ר הוועדה, סירב להתייחס לפנייתו של השר מיכאל איתן לשר המשפטים, יעקב נאמן, לגבי ביצוע שינויים בחוק, כמו גם לגבי העובדה שוועדת השרים לענייני חקיקה תדון בנושא הערב. בסביבתו של שטרית אומרים, כי הוא ממשיך לחתור ליעד שהציב לעצמו – לסיים את הדיונים בוועדה עד סוף השבוע הזה או בתחילת השבוע הבא.

השאלה הגדולה שנשאלת כעת, היא האם הממשלה תתמוך בהצעת החוק, למרות שהוגשה על ידי נציג האופוזיציה, או שתחזיר אותו לדיון בוועדה. עיקר הדאגה כעת הוא לגבי נושא הדרכון הביומטרי, שכן על מדינת ישראל לסיים את כל הליכי ההכנה בתחום עד ינואר 2010, על מנת שניתן יהיה ליישם את הדרכון הביומטרי בצורה מלאה כבר באפריל 2010, בהתאם להנחיות האיחוד האירופי.