- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

באו לבקר במאורת הנמר: גדי רחלזון וארז דהן, סאפ ישראל

באחרונה טיפסו אליי, למאורת הנמר שבקומה ה-24 בבית הוורד בגבעתיים, גדי רחלזון וארז דהן מסאפ ישראל.

רחלזון, חבר ותיק שלי, מנהל כיום את תחום ה-SME בסאפ ישראל ואחראי על צוות של שמונה אנשים. דהן הצטרף לחברה לפני שנה ומחצה ומנהל את פעילות מוצרי ה-ERP שלה – SAP Business One הוותיק והפופולרי, שמיועד לארגוני SMB, ו-SAP ByDesign, שהושק בארץ בתחילת 2018 ומיועד לארגונים בסדר גודל בינוני.

"מתוך היכרות קרובה עם האתגרים של חברות ה-SMB, אנחנו יכולים לומר כי הם לא פשוטים והחברות הללו חייבות לחשב מסלול מחדש. אין להן את המשאבים שיש לארגונים הגדולים לבצע טרנספורמציה דיגיטלית על מנת להתייעל ולשפר את חוויית הלקוח, והן מתחרות עם ארגוני ענק מחד ועם חברות האינטרנט והכלכלה ה-'משבשת' (Disruptive economy) מאידך. חברות ERP מקומיות לא נותנות את המענה המלא לצרכים. לכן, חלק מאותן חברות מוצאות את עצמן עם ערב רב של פתרונות שלא מתחברים ביניהם", אמר רחלזון.

דהן ציין כי "בעידן של היום, לקוחות מחפשים פתרונות מותאמים מראש. אנחנו מציעים מוצרים עשירים במודולים, שמתאימים לצרכים של ארגונים מסוגם ובעלי התאמה מרבית ל-ורטיקלים שונים שפיתחו השותפים שלנו, ו-Best Practices שמגיעים מרחבי העולם, ומאפשרים לבצע יישומים מהירים וללא תקלות. אם יש לך חברת היי-טק, יש לנו פתרון מותאם. אם יש לך חברה שעוסקת בתחום הנדל״ן, משרדי עורכי דין, אוטומוטיב, לוגיסטיקה וייצור – יש לנו פתרון ייעודי".

סאפ ישראל – השנה שחלפה

רחלזון ודהן סיפרו בשיחה על 2018 שחלפה: "צירפנו מאות לקוחות חדשים ל-SAP Business One והתחלנו במהלך השנה את המכירות של ByDesign. יש לנו בסיס לקוחות של כ-5,500 חברות SMB – יותר מכל חברה אחרת. השקענו השנה רבות בקמפיינים שחרכו את הרשת עם פרזנטורים כמו גורי אלפי ואלי אילדיס. במקביל, אנחנו עובדים עם 10 שותפים עסקיים פעילים במגזר ה-SMB, שנהנים גם מאפשרות להציע מערכות ו-Add-Ons בחנות המקוונת של סאפ, הנגישה לכל לקוח".

הם ציינו כי "השקענו מיליוני שקלים בהשקת SAP Business ByDesign עם לוקליזציה ישראלית מבית סאפ שתומכת בשפה, רגולציה ודרישות פיננסיות של השוק הישראלי. אנחנו מקווים לסיים את השנה עם עשרות לקוחות פעילים שיטמיעו את המערכת SAP Business ByDesign".

ענן ו-ERP

לדברי דהן, "בעידן הענן, זמן היישום של מערכות ה-ERP בארגוני SMB מהיר. הממוצע עומד על שלושה עד ארבעה חודשים, מאפיון ועד עלייה לאוויר, כאשר ישנם 36 תהליכים עסקיים מוגדרים מראש במערכת. במקביל, הקטנו ב-50% את עלויות התפעול והתחזוקה השוטפות. צוות המומחים של סאפ, יחד עם השותפים העסקיים של החברה, יודעים לעבוד עם חברות ה-SMB, לקחת אותן יד ביד לעבר היעד ולצמצם כמה שיותר את המשאבים הנדרשים בתהליך היישום, כי אצלם כל דקה חשובה וכל שקל משמעותי. ארגונים אלה נהנים גם מפלטפורמת הענן רבת העוצמה שלנו SAP Cloud Platform ומעושר שירותי SaaS, כגון אנליטיקה, אינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית ולימוד מכונה".

עוד לדבריהם, "מערכת ERP אמורה לפעול בארגונים עשרות שנים. סאפ נותנת לחברות בישראל את היציבות לטווח הרחוק. החברה קיימת יותר מ-47 שנים ותמשיך להתקיים עוד עשרות שנים. החשיבה שלנו היא לטווח הארוך ולכן, החברה משקיעה בפיתוח הפתרונות הן במישור הגלובלי והן במישור המקומי. מתחרים מקומיים שלנו מתקשים לעמוד בהיקף ההשקעה בפיתוח ולוקליזציה, בעוד שבסאפ יש יותר מ-50 לוקליזציות ייעודיות למדינות שונות. כשארגון גלובלי יודע שיש לו מענה מלא לצמיחה והתרחבות עסקית – זה יתרון תחרותי משמעותי שלו".

"השוק הישראלי נחשב למצליח במיוחד במגזר ה-SMB. אנחנו אוחזים בנתח השוק הגדול ביותר בישראל וגדלים מדי שנה בשיעורים של שתי ספרות. בנוסף, ההצלחה שלנו בולטת בסאפ בעולם ועל כך אנחנו מקבלים פרסים בכל שנה", סיכם רחלזון.