- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

מפתחים, ענן ואסף גרניט – בהשקת הריאקטור של מיקרוסופט

דיילי ציפי שלחה לפני ימים אחדים את יניב הלפרין לאירוע שבו השיקה מיקרוסופט דווקא בארץ הקודש – ברחוב דובנוב בתל אביב, ליתר דיוק – את הריאקטור החדש שלה. מדובר באחד משבעה ריאקטורים שיש לחברה בעולם, כאשר ששת האחרים ממוקמים בסן פרנסיסקו, ניו-יורק, סידני, סיאטל, לונדון ובנמל הבית שלה – ברדמונד.

הריאקטורים של מיקרוסופט הם קמפוסים מקומיים שאותם היא ממקמת בשווקי מפתח מבחינתה. הם פתוחים לקהילות מפתחים בתחומים שונים ונועדו לסייע להם להיפגש, לקיים סדנאות ומיטאפים, ולהאיץ תהליכי חדשנות של סטארט-אפים. הריאקטורים מאפשרים בניית קהילות חדשנות בכל מקום, שמקבלות משאבים וגישה לטכנולוגיה של מיקרוסופט. לצידו של הריאקטור התל אביבי תמשיך לפעול תכנית ה-Scale Up של מיקרוסופט לסטארט-אפים.

סקוט גאת'רי, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת הענן והבינה המלאכותית במיקרוסופט העולמית, מדבר באירוע. צילום: תומר פולטין

סקוט גאת'רי, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת הענן והבינה המלאכותית במיקרוסופט העולמית, מדבר באירוע. צילום: תומר פולטין

[1]

באירוע ההשקה נכחו סקוט גאת'רי, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת הענן והבינה המלאכותית במיקרוסופט העולמית; שרלוט ירקוני, סגן נשיא בחברה ומנהל חטיבת הענן והבינה המלאכותית, שאמונה על הקשר עם קהילת הסטארט-אפים; שלי לנצמן, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל; אסף רפפורט, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח; מרב דוידזון, מנהלת הנדסה ואקו-סיסטם; ובכירים נוספים. את החלק הקולינרי הוביל השף אסף גרניט, שהוא וצוותו הכינו למשתתפים מטעמים משובחים.

השף אסף גרניט מכין את המתוקים. צילום: יניב הלפרין

השף אסף גרניט מכין את המתוקים. צילום: יניב הלפרין

גאת'רי אמר כי "אני תמיד שמח לחזור לישראל, שהיא מיעדי הביקור המועדפים עליי. ישראל היא מדינה מדהימה והאב טכנולוגי אדיר. אין מקום יותר טוב מאומת הסטארט-אפ כדי לפתוח בו ריאקטור נוסף של מיקרוסופט. המקום הזה ישמש סטארט-אפים וחברות בוגרות יותר, ויספק נטוורקינג ומקום לבניית טכנולוגיה ומוצרים".

מימין: מירב דוידזון, סקוט גאת'רי, שלי לנצמן, שרלוט ירקוני ואסף רפפורט. צילום: תומר פולטין

מימין: מירב דוידזון, סקוט גאת'רי, שלי לנצמן, שרלוט ירקוני ואסף רפפורט. צילום: תומר פולטין

לדברי לנצמן, "השקת הריאקטור היא חלק מהדבר הגדול שמיקרוסופט עושה בישראל. ההשקעה שלנו כאן מתבטאת בין היתר בעבודה עם הסטארט-אפים וברכישות שביצענו בשנים האחרונות. גאת'רי ובכירים רבים ממיקרוסופט מגיעים לישראל, פוגשים סטארט-אפים, מפתחים, לקוחות ושותפים, וממחישים את העניין הרב שיש לחברה בישראל".

רפפורט ציין ש-"יש למיקרוסופט יותר מ-400 מרכזי פיתוח בעולם ומה שייחודי למרכזי הפיתוח שלה בישראל הוא ההשקעה והמחויבות לאקו-סיסטם, לסטארט-אפים, לטאלנטים ולקבוצות המוצר השונות הפועלות מהארץ – שמספרן הוא יותר מ-20. המחוייבות שמיקרוסופט מראה כלפי ישראל היא מדהימה ואף מרכז פיתוח בעולם אינו דומה לזה הישראלי".