המפגש השלישי של מועדון ה-100 באוניברסיטת תל אביב

מימין: פרופ' ליאו ליידרמן, פרופ' משה צבירן, פרופ' ווילם בויטר ופרופ' יוסף קלפטר. צילום: ישראל הדרי

לפני ימים אחדים התקיים אירוע של מועדון ה-100 של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב – בהשתתפות נציגי הקהילה העסקית, בכירים מבוגרי הפקולטה וידידיה. בפתח המפגש השלישי של המועדון, שהושק לפני שנה, נשאו דברים פרופ' יוסף קלפטר, נשיא האוניברסיטה, ופרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה, שעומד בראש הפורום יחד עם זהר זיסאפל, יזם, מייסד קבוצת רד בינת ובוגר הפקולטה.

בדברי הפתיחה אמר פרופ' צבירן כי "מועדון ה-100 מאפשר דיון במגמות המשפיעות על עולם הניהול, דוגמת התחזיות הכלכליות, שיש להן השפעה משמעותית על תכניות עסקיות ואסטרטגיות של חברות בכלל ושל חברות רב לאומיות בפרט". הוא הציג למנהלים הבכירים את חידושים בניהול – כתב העת האקדמי החדש של הפקולטה, שכולל מחקרים ומאמרי סקירה, וביקורת על סוגיות מרכזיות בעולם הניהול.

ד"ר יניב שני מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. צילום: ישראל הדרי

ד"ר יניב שני מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. צילום: ישראל הדרי

בחלקו הראשון של המפגש דן ד"ר יניב שני מהפקולטה במחקרים שערך, בהם כאלה שעוסקים בהשפעת תחושת החרטה של צרכנים על קנייה שהתבצעה, על הצורך שלהם להמשיך ולבדוק מחירים של המוצר או השירות גם לאחר שהתבצעה הקנייה, ועל השפעת חוויית החרטה על רכישותיהם העתידיות. ביחד עם עמיתיו למחקרו העדכני מראה ד"ר שני שבמטרה להצדיק רכישה בזבזנית, צרכנים נוטים להיזהר פחות בשמירה על הטלפון הנייד שברשותם לקראת יציאה של iPhone חדש שאינו מהווה קפיצה טכנולוגית משמעותית, כך שבאותה התקופה חלה עלייה במספר הטלפונים השבורים המוצעים למכירה ברשת.

תופעה זו באה לידי ביטוי בצורה ברורה אף יותר כשמדובר בדגם אטרקטיבי עם עיצוב חדשני. מנגד, כשמדובר במכשיר מתקדם יותר טכנולוגית, נראתה עלייה במכירת טלפונים משומשים ולא טלפונים שבורים.

האורח המרכזי של המפגש, פרופ' ווילם בויטר, הכלכלן הראשי של סיטיגרופ (City Group), אמר כי "חלק ניכר מהמומנטום בצמיחה הגלובלית הוא תופעה מחזורית ולא קבועה, וייתכן מאד שב-2019 נתחיל לראות תיקון של הגל המאוד חיובי הקיים כיום במחזור הכלכלי, לכיוון האטה של הצמיחה העולמית".

פרופ' בויטר, ששוחח מעל הבמה עם פרופ' ליאו ליידרמן מבית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל אביב, שמשמש ככלכלן הראשי של בנק הפועלים, התייחס גם לנושא הביטקוין. הוא צפה שהמטבעות הווירטואליים הפירטיים ייעלמו ויוחלפו על ידי מטבעות אלקטרוניים (e-currency), שיונפקו על ידי הבנקים המרכזיים.

מימין" אליעזר אורן ואתי וגבי רוטר. צילום: ישראל הדרי

מימין" אליעזר אורן ואתי וגבי רוטר. צילום: ישראל הדרי

בין המשתתפים באירוע היו: רעיה שטראוס, אלפרד אקירוב, אמנון נויבך, גבי ואתי רוטר, ניל קורני, עמיקם כהן, גיל שרון, רוית בר ניב, דני גולדשטיין, אליעזר (לייזי) אורן, פרופ' יוסי גרוס, רו"ח יוסי פילוס, רו"ח רונן בראל, עו"ד מיה ליקוורניק, ליאון רקנאטי, יאיר סרוסי, דרור גד, צחי וייספלד, רון פאינרו, רו"ח דגנית פלטי, רו"ח ראובן שיף, יזהר שי, יואב שלוש, אמנון דיק, ד"ר גיורא ירון, פרופ' אורלי יחזקאל, פרופ' שי דנציגר ורבים נוספים.

מצב תמונות – צלם ישראל הדרי
מותר לשימוש יחצ

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים