- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

באה לבקר במאורת הנמר: אתי פינקלשטיין, jumpTAU

אתי פינקלשטיין באה לבקר במאורה הנמר. אתי משמשת כמנהלת האקסלרטור jumpTAU החדש, הפועל תחת מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב ושנקר. מדובר באקסלרטור שמלבד היותו טכנולוגי, המעניק כלים מעשיים, הוא גם רב-תרבותי ומשתתפים בו סטודנטיות וסטודנטים מהחברה הערבית והיהודית.

אתי סיפרה לי על השינוי שעברה אוניברסיטת תל אביב, ההחלטה לכלול את לימודי היזמות במסגרת כלל התארים, ומתן אפשרות לסטודנטים ללמוד כחלק מתכנית הלימודים האקדמאיים  גם על יזמות.

מרכז היזמות איננו חלק מחוג מסוים, וכל סטודנט באוניברסיטה יכול ללמוד כחלק מלימודי התואר האקדמי  בכל תחום, מקורס ועד הקבץ יזמות מלא בהיקף של 16 נקודות זכות לתואר – זו תכנית ייחודית שמוצעת רק באוניברסיטת תל אביב וכפי הנראה גם ייחודית בעולם כולו.

את מרכז היזמות מוביל יאיר סאקוב שגם הוא התארח בעבר במאורה [1], ויש לו ניסיון עשיר הן במגזר העסקי והן במגזר החברתי.

למי שמכיר וזוכר, או שלא, הנמר הוא בוגר המחזור הראשון של החוג לכלכלה באוניברסיטת תל אביב, כבר ב-1968, ושמח לשמוע שבאוניברסיטה החליטו לכלול במסגרת לימודים לכל התכניות את נושא היזמות. מדובר במהלך חשוב לאקדמיה שמתאימה את עצמה לעולם העבודה החדשני.

אתי סקרה בפניי את הסטארט-אפים החדשים שמובלים על ידי סטודנטים יהודים וערבים במשותף ושגדלים באקסלרטור jumpTAU – יש כמה פרויקטים מאוד מעניינים. בין היתר: ייצור חלב ללא פרה; שימוש במערכת הביוב ליצירת חשמל; פתרון הנקה לפגים; GameOn – פלטפורמת אינטרנט בה המשתמשים יכולים להצטרף לאנשים מקומיים כדי לשחק יחד; Thrift – פלטפורמה אינטרנטית לקנייה ומכירה של בגדים יד שנייה; מיזם Chatty – פתרון לבעיית הבדידות של הגיל הרביעי; בּאַשֶׁערְט – מערך כלים לחיזוק הקשר הזוגי; מיזם Pangea – כלים ללימוד שפות בהתאמה אישית.

בסך הכל מדובר על שמונה מיזמים חשובים ומעניינים, שזוכים לייעוץ במהלך 13 שבועות ונמצאים באקסלרטור שפועל תחת מרכז היזמות, ובשיתוף השגרירות האמריקנית. אירוע הסיום של האקסלרטור צפוי להתקיים בסוף מרץ.

הודיתי לאתי על ההביקור, הענקתי לה העתק מספרי החדש "נמרולוגיה" והזמנתי אותה ואת המשתתפים  באקסלרטור jumpTAU להגיע ולבקר במאורה.