באו לבקר במאורת הנמר: טלי טננבוים ויניב כהן, רשות הטבע והגנים

08/01/2017 12:37
באו לבקר במאורת הנמר: מימין - יניב כהן, אחראי קשרי עיתונות ברשות הטבע והגנים, וטלי טננבוים, דוברת הרשות

לפני ימים אחדים זכיתי לביקור מיוחד במאורת הנמר, עם הגעתם אליה של טלי טננבוים, דוברת רשות הטבע והגנים, ויניב כהן, אחראי קשרי עיתונות ברשות.

בעוד עבור טננבוים, דוברת הרשות מזה מספר שנים, היה זה הביקור הראשון במאורה, כהן כבר זכה להגיע לביקור מספר פעמים. הוא ביקר במאורה במסגרת תפקידים קודמים שביצע בתחום ההיי-טק, כאשר האחרון שבהם היה כיועץ תקשורת ויחסי ציבור בכיר במשרד יחסי הציבור והדיגיטל אולמדיה, מהבולטים בתחומי ההיי-טק והטכנולוגיה.

כמי שנושא החיות קרוב מאוד לליבו וגם חלק משמו, שוחחתי איתם על הקמפיין שרשות הטבע והגנים, האמונה בישראל בין היתר על שמירת חיות הבר ומיני הצומח בסכנת הכחדה, השיקה למען חיות הבר שנמצאות בסכנת הכחדה. הסלוגן של הקמפיין הוא "כדי שחיות הבר יהיו פה גם מחר".

טננבוים ציינה כי "הקמפיין נועד להציג לציבור את עולמם של מיני בעלי החיים המצויים בסכנת הכחדה, האיומים עליהם וסביבת בתי הגידול שלהם. במסגרת הקמפיין נבחרו חמישה מיני דגל: נשר, צבי, עטלף, צב הים והסלמנדרה, שלהם תפקיד משמעותי במאזן האקולוגי, ברווחתו ובבריאותו של האדם". "למרות זאת", ציינה, "האדם הוא זה שגם גורם להיכחדותן כתוצאה מבניית אזורי מגורים, סלילת כבישים, פיתוח טכנולוגיות, חקלאות ,תיעוש אינטנסיבי ואפילו ציד לא חוקי".

"הקמפיין הושק על רקע סקרים אקולוגיים שוטפים, שמצביעים על הידללות משמעותית של אוכלוסיית חיות הבר לאורך השנים האחרונות", הסבירה טננבוים. "מטרתו היא לייצר מודעות ציבורית לקיומם של מיני בעלי חיים בסכנת הכחדה והדרכים לשמור עליהם – כל זאת כאשר גוברים האיומים בדמות פיתוח תשתיות וציד בלתי חוקי".

הדיגיטל והטכנולוגיה בכלל בשירות שמירת הטבע

כהן הרחיב וציין כי "במסגרת הקמפיין רתמה רשות הטבע והגנים את זירת הדיגיטל והטכנולוגיה, והושק אתר ייעודי, שמספק הצצה לעולמן של חיות הבר ומסביר מהן הדרכים לשמור עליהן. זאת, במטרה לרתום את הציבור לנושא ולספק לו ידע וכלים לסייע בכך".

הוא אמר כי מעבר לאתר, יש לטכנולוגיה ולמערכות המידע תפקיד משמעותי ברשות, בשמירת הטבע. כך, למשל, הרשות משתמשת במשדרי GPS ,RFID ובאפליקציות ייעודיות על מנת לעקוב ולנטר את תנועת החיות בטבע, לחקור את פעילותן ואף לסייע להן במידה שמזהים פגיעה כלשהי בהן.

טננבוים וכהן סיפרו לי כדוגמה איך רשות הטבע והגנים מסייעת לצבי ים רבים שנפגעו בטבע, באמצעות המרכז להצלת צבי ים שלה. כמו כן, הם סיפרו לי כיצד הרשות פועלת לשמר את אוכלוסיית הנשרים, שמונה כיום בישראל רק כ-150 פרטים – באמצעות משדור שלהם, גרעיני רבייה מיוחדים בחי בר כרמל ועוד.

בתום הביקור המרתק העניקו לי טננבוים וכהן את צמיד ההזדהות והמחויבות הירוק למען חיות הבר, שרשות הטבע והגנים השיקה במסגרת הקמפיין, שעליו מוטבע הסלוגן שלו, שהוא, כאמור – "כדי שחיות הבר יהיו פה גם מחר".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים