תוכן פרסומי
ראשי » נושאים לבלוק הטאבים » אינטרנט » בית המשפט: "הצווים שהורו לחסום אתרים – אינם חוקיים"

בית המשפט: "הצווים שהורו לחסום אתרים – אינם חוקיים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עתירת איגוד האינטרנט הישראלי והורה לבטל את הצווים שהוציאה המשטרה לספקיות האינטרנט לחסום אתרים שונים, בהם אתרי הימורים ● השופטת קבעה, כי לא הייתה למשטרה סמכות להורות לחסום את האתרים וכי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי ● האיגוד בתגובה: "בימים שבהם רשתות חברתיות מניעות מהפכות של המונים בעולם, המחשבה שהמשטרה היא זו שקובעת מהו ביטוי מוגן פשוט מצמררת"

מאת 3 באפריל 2012, 9:22 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ניצחון לחופש הביטוי באינטרנט : בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, ביטל את הצווים שהוציאה המשטרה, שהורו לספקיות אינטרנט לחסום אתרים וקבע שהם לא חוקיים. השופטת מיכל רובינשטיין פסקה, כי לא הייתה למשטרה סמכות להורות לחסום את האתרים וכי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי.

בהחלטתה קיבלה השופטת עתירה שהגיש איגוד האינטרנט הישראלי נגד המשטרה בדרישה לבטל את החסימה ואף הורתה למשטרה לשלם לאיגוד הוצאות משפט בסך כולל של 20 אלף שקלים.

השופטת רובינשטיין קבעה בהחלטתה, כי מניעת הגישה לאתרים היא פגיעה בחופש הביטוי, גם אם מדובר באתרי הימורים.  עוד היא קבעה, כי על פי פרשנות לשונית ותכליתית של חוק העונשין, למשטרה לא הייתה סמכות להוציא את הצווים.

לדברי רימון לוי, חבר הנהלת האיגוד, "המטרה שלנו היא למנוע הגבלת גישה למידע ופגיעה בלתי מידתית ולא ראויה בחופש הביטוי. בימים שבהם רשתות חברתיות מניעות מהפכות של המונים בעולם, המחשבה שהמשטרה היא זו שקובעת מהו ביטוי מוגן פשוט מצמררת".

הוא הדגיש, כי "כוונתנו בעתירה לא הייתה לעודד שימוש באתרי הימורים, אלא למנוע את המגבלה שמטילה המשטרה על גישה למידע. אם היא הייתה מגישה כתב אישום פלילי נגד האתרים והצו היה מוגש מטעם בית המשפט, ודאי שלא הייתה מוגשת כל עתירה. אך במקום זאת, המשטרה בחרה להיות החוקרת, התובעת, השופטת והמוציאה לפועל".

האיגוד יוצג בעתירה על ידי עורכי הדין חיים רביה, דן אור-חוף ויוסי מרקוביץ ממשרד פרל כהן צדק לצר.

לנוסח המלא של פסק הדין לחצו כאן (קובץ PDF).

בית המשפט: "הצווים שהורו לחסום אתרים – אינם חוקיים" Reviewed by on . ניצחון לחופש הביטוי באינטרנט : בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, ביטל את הצווים שהוציאה המשטרה, שהורו לספקיות אינטרנט לחסום אתרים וקב ניצחון לחופש הביטוי באינטרנט : בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, ביטל את הצווים שהוציאה המשטרה, שהורו לספקיות אינטרנט לחסום אתרים וקב Rating:

הגיבו