תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » Daily Startup » מאיץ חדש יסייע לסטארט-אפיסטים ערבים לצלוח את הסבב השני
תוכנית לקידום היזמות במגזר הערבי. צילום אילוסטרציה: BigStock

דיילי סטארט-אפ

מאיץ חדש יסייע לסטארט-אפיסטים ערבים לצלוח את הסבב השני

התוכנית של ארגון PresenTense מיועדת ליזמים וחברות מהמגזר הערבי שכבר עברו סבב השקעה אחד ● האקסלרטור יתקיים בחיפה ויחל בחודש הבא

מאת 26 בדצמבר 2016, 17:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ארגון PresenTense השיק אקסלרטור חדש בשם Leap Haifa, שמיועד ללמד סטארט-אפים מהמגזר הערבי כיצד לצלוח את סבב הגיוס השני. התוכנית תיפתח בחודש הבא בחיפה, בהשתתפות שישה סטארט-אפים.

האקסלרטור של הארגון, שפועל להנגשת יזמות חברתית, מוקם בתמיכה של Citi ישראל, שלפני מספר חודשים פורסם כי תשקיע בארגון כ-1.5 מיליון שקלים, לטובת יזמות בחברה הערבית. הוא פונה לסטארט-אפיסטים מהחברה הערבית ברחבי הארץ, בעלי מיזמים "בשלים", שצלחו את סבב הגיוס הראשון ופניהם לזה השני. יצוין כי זו לא תוכנית ההאצה הראשונה שמקיים הארגון במגזר הערבי, אולם זוהי התוכנית הראשונה שמתמקדת בסטארט-אפים בסטטוס מתקדם – בעלי אבטיפוס, לכל הפחות, שזכו להשקעה פרטית או קיבלו מימון מהרשות לחדשנות.

המחזור הראשון של האקסלרטור מבוסס על תוכנית שפיתח ארגון PresenTense ותכלול, בין היתר, עבודה שוטפת וצמודה מול פאנל משקיעים, כולם בתפקידים בכירים בפירמות עורכי דין, רואי חשבון וקרנות הון-סיכון גדולות. מהארגון נמסר כי הצוות "יכין את היזמים להרחבת הפעילות ולסבב ההשקעה הבא באופן הפרקטי ביותר ובשלושה היבטים: פיננסי, שיווקי ומשפטי". בין חבריו נמצאים ד"ר איהאב פראח מפירמת עורכי הדין HFN ומי שהיה שותף בקרן ההון-סיכון אל בוואדר, ששמה דגש על השקעה במיזמים במגזר הערבי; אמיר עוודייה מקרן ההון-סיכון Vintage Investment Partners, שמאגדת קרנות השקעה בסכום הקרוב ל-1.3 מיליארד דולר; ואיציק פריד, נציג Takwin Labs – הקרן של JVP ופיטאנגו (Pitango) לחברה הערבית.

בנוסף, יוכשרו היזמים לפיתוח עסקי, שיווק והגעה לשוק, במטרה לייצר חיבור והיכרות עם תעשיית ההיי-טק בארץ ובחו"ל. כמו כן, הסטארט-אפיסטים ילוו על ידי מנטורים מהתעשייה בכל הקשור לפן הטכנולוגי.

יזמים וחברות סטארט-אפ בהובלת יזמים מהחברה הערבית יכולים להגיש מועמדות לאקסלרטור בחיפה, כאשר התוכנית עצמה תיפתח בחודש הבא ותימשך כארבעה חודשים. בסיומה ייערך ערב סיום, בו יציגו כלל היזמים את הסטארט-אפים שלהם בפני פאנל של משקיעי הון-סיכון ובכירי התעשייה, בכלל זה נציגים של קרנות ההשקעה והגופים שייקחו חלק בתוכנית ויראו במיזמים שישתתפו בה פוטנציאל להשקעה.

"דגש גם על בניית החוסן המנטאלי של היזם"

LEAP Haifa הוא חלק מרשת של אקסלרטורים שמפעיל ארגון PresenTense ברחבי הארץ, לצד תוכניות יזמות נוספות הפועלות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית כאחד, במטרה להנגיש יזמות לכל חלקי החברה הישראלית. הארגון פועל ומכשיר יזמים בחברה הערבית והבדואית, מקדם יזמות עסקית בקרב נשים חרדיות, יזמות טכנולוגית עבור אנשים עם מוגבלויות ועוד.

גיא שפיגלמן, מנכ"ל הארגון, אמר כי "אי אפשר להתעלם מהעובדה שבשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בכל הנוגע ליזמות בחברה הערבית, אבל הפערים עדיין גדולים בהשוואה לכלל תעשיית ההיי-טק. בנוסף לעבודה צמודה עם היזמים בעולמות ההשקעה, השיווק והטכנולוגיה, התוכנית תשים דגש לא פחות על בניית החוסן המנטאלי של היזם ועל הדרכים להתמודדות עם 'רכבת ההרים' של עולם היזמות. המטרה שלנו היא לספק פלטפורמת תמיכה כוללת ומקיפה ליזמים, הן בהיבטים העסקיים והן בהיבטים המנטאליים".

מאיץ חדש יסייע לסטארט-אפיסטים ערבים לצלוח את הסבב השני Reviewed by on . ארגון PresenTense השיק אקסלרטור חדש בשם Leap Haifa, שמיועד ללמד סטארט-אפים מהמגזר הערבי כיצד לצלוח את סבב הגיוס השני. התוכנית תיפתח בחודש הבא בחיפה, בהשתתפות שי ארגון PresenTense השיק אקסלרטור חדש בשם Leap Haifa, שמיועד ללמד סטארט-אפים מהמגזר הערבי כיצד לצלוח את סבב הגיוס השני. התוכנית תיפתח בחודש הבא בחיפה, בהשתתפות שי Rating: 0

הגיבו