תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "המטרה: הכפלת אחוז ההיי-טקיסטים הערבים פי שלושה – עד 2025"
דדי פרלמוטר, יו"ר משותף של המועצה הציבורית של צופן ולשעבר סגן נשיא אינטל העולמית

"המטרה: הכפלת אחוז ההיי-טקיסטים הערבים פי שלושה – עד 2025"

"הגיע הזמן שמנכ"לי חברות ההיי-טק בישראל יבינו שהעתיד שלהן תלוי בהעסקת אקדמאים ערבים", אמר דדי פרלמוטר, יו"ר משותף של המועצה הציבורית של צופן

מאת 24 במאי 2016, 16:32 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ארגון צופן, שפועל להשמת עובדים ערבים בהיי-טק הישראלי, שם לו למטרה להכפיל את שיעורם בתעשייה פי שלושה עד 2025 – כך הצהירו היו"רים של המועצה הציבורית של הארגון. בראש המועצה עומדים דדי פרלמוטר, לשעבר סגן נשיא אינטל (Intel) העולמית, ופרופ' זיאד חנא, מנהל מרכז המו"פ של קיידנס בחיפה.

המועצה התכנסה השבוע במשרדי אפל (Apple) בהרצליה, לפגישה שעסקה בבניית יעדים ובדרכי פעולה להגדלת מספרם של המהנדסים הערבים בהיי-טק הישראלי. במהלך הישיבה ניסו חברי המועצה לתת פתרונות למצב הקיים. התובנה העיקרית שיצאה ממנו היא שיש לעודד מנכ"לי חברות היי-טק להעסיק עובדים מהמגזר הערבי בין השאר על ידי הצבת יעדים מספריים, כפי שנהוג בחברות עולמיות שמבקשות לקדם תעסוקה מגוונת.

נכחו בפגישה נביל סקרן, מבכירי אפל ישראל, יורם יעקבי, נשיא המו"פ של מיקרוסופט (Microsoft) בארץ, דרור גונן, מנכ"ל גליל סופטוור, ירום אריאב, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, ועוד כ-30 חברי המועצה, מרביתם בעלי עבר עשיר בענף ההיי-טק.

פרופ' זיאד חנא, מנהל מרכז המו"פ של קיידנס בחיפה ויו"ר משותף של המועצה הציבורית של צופן

פרופ' זיאד חנא, מנהל מרכז המו"פ של קיידנס בחיפה ויו"ר משותף של המועצה הציבורית של צופן

המועצה הציבורית של צופן הוקמה לפני מספר חודשים ופועלים בה ארבעה צוותים: חינוך, תעשייה, ממשלה ויזמות. מטרותיה הן קידום שיח ציבורי וממשלתי לבניית תעשיות היי-טק בישובים ערביים, חינוך מגיל צעיר ליצירת זיקה למקצוע ועידוד היזמות במגזר הערבי. בצופן מציינים שמאז 2012 חל גידול של כ-50% במספר הסטודנטים הערבים שלומדים מקצועות רלוונטיים להיי-טק, אך נכון להיום, רק כ-3% מעובדי התעשייה מגיעים מהמגזר הערבי.

פרלמוטר אמר ש-"הגיע הזמן שמנכ"לי חברות ההיי-טק בישראל יבינו שהעתיד שלהן תלוי בהעסקת אקדמאים ערבים".

לדברי פרופ' חנא, "מוטלת עלינו משימה – לעשות ככל שביכולתנו להסביר מדוע העסקת אקדמאים ערבים היא נכס עסקי לחברות. במקביל, יש לעודד בתוך החברה הערבית זיקה למקצועות ההיי-טק, כבר מהכיתות הנמוכות בבתי הספר".

"המטרה: הכפלת אחוז ההיי-טקיסטים הערבים פי שלושה – עד 2025" Reviewed by on . ארגון צופן, שפועל להשמת עובדים ערבים בהיי-טק הישראלי, שם לו למטרה להכפיל את שיעורם בתעשייה פי שלושה עד 2025 - כך הצהירו היו"רים של המועצה הציבורית של הארגון. בר ארגון צופן, שפועל להשמת עובדים ערבים בהיי-טק הישראלי, שם לו למטרה להכפיל את שיעורם בתעשייה פי שלושה עד 2025 - כך הצהירו היו"רים של המועצה הציבורית של הארגון. בר Rating: 0

הגיבו