תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » המרכז הבינתחומי הרצליה מציג: האקתון הסטודנטים הארצי הראשון

המרכז הבינתחומי הרצליה מציג: האקתון הסטודנטים הארצי הראשון

בין ה-16 ל-18 באפריל ייערך מרתון בנושא חיי הסטודנט ● 75 מתמודדים יעשו מרתון של יזמות ופיתוח בן 48 שעות בליווי מנטורים מבכירי התעשייה

מאת 7 באפריל 2014, 16:45 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אירוע מיוחד במינו עומד להיערך בין ה-16 ל-18 באפריל: האקתון הסטודנטים הארצי הראשון. HackIDC הוא פרי שיתוף פעולה של אגודת הסטודנטים ושל הבית ספר ליזמות במרכז הבינתחומי הרצליה והנושא הנבחר שלו הוא "חיי הסטודנט".

מבין מאות המתמודדים שנרשמו לאירוע, יבחרו בסופו של דבר 75, שיתחלקו לקבוצות של עד 5 אנשים ויעבדו ביחד לפתח מוצר. HackIDC יתקיים במשך יומיים וחצי כאשר במהלך 48 השעות הראשונות יעבדו המשתתפים באופן רצוף על בניית המוצר, ובחצי היום השלישי יציגו קבוצות נבחרות את המוצרים שלהם.
למשתתפים יוצמדו מנטורים מתחומי היזמות והתכנות, שיכוונו ויעזרו במהלך הפיתוח, ובסוף התחרות יתקיים טקס בחירת המנצחים ויחולקו פרסים.

ההשתתפות בתחרות היא חינם ונתמכת על ידי נותני החסות. בין נותני החסות נמצאות כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות בארץ ובעולם כמו מיקרוסופט (Microsoft), אדוונטק, HP, סירס (SEARS) וחברות רבות נוספות. גם בצוות השופטים והמנטורים של HackIDC ישנם מפורסמים, בין השאר שי אגסי, אורי לוין ויוסי ורדי.

"בעוד בעולמינו רעיונות טובים יכולים לקום וליפול על עצם היותם לא רווחיים, החלטנו ליצור האקתון אשר יהיה כולו מוקדש לסטודנטים ורתימת הטכנולוגיה לשיפור חייהם", אמר רועי ינאי, אחד ממארגני התחרות, אשר מדגיש כי הרעיונות אינם חייבים להיות מוכוונים למטרות רווח. "המטרה היא עידוד הסטודנטים להעלות רעיונות אשר נוגעים לליבם ולפתח מוצרים אשר מאמינים כי ישפרו את חיי הסטודנט בישראל", הוסיפה גל שריר, מארגנת נוספת. אור מעוז, גם הוא אחד המארגנים, הסביר כי "אנחנו מאמינים שבנוסף למסגרת האקדמית, אשר לעיתים אינה מקום לניסוי וטעיה, תחרות שכזו תיתן לסטודנטים מבט נוסף לתחום הפיתוח והטכנולוגיה",

המארגנים סיפרו כי חברות טכנולוגיה רבות מסתכלות בסקרנות על האירוע כדי לאתר רעיונות מעניינים ו"ראשים" יצירתיים שיכולים לקדם פיתוח מוצרים, ונראה כי ההאקתון הוא מקום מצוין להכרות בין חברות הטכנולוגיה השונות לבוגרים העתידיים אשר ישתתפו בתחרות. בעוד החברות אשר נותנות חסות יוכלו לראות את הסטודנטים ואת המוצרים שלהם בפעולה, יוכלו הסטודנטים להכיר את החברות ולהתנסות במוצרים החדשים שלהן.

מה זה האקתון
אז מה זה האקתון? השם האקתון הוא חיבור של המילים Hack (כינוי לתכנות) ו-Marathon. מדובר במירוץ תכנות אינטנסיבי לאורך פרק זמן מוגבל. הקאתון הוא מעין תחרות נושאת פרסים בתחום התכנות והעיצוב אשר בזמן קצוב של 24 – 48 שעות צריכים ליצור מוצר טכנולוגי כזה או אחר. הכל בהתאם לנושא ומטרות ההאקתון בו הם משתתפים.

ההאקתונים נולדו בארה"ב מתוך רצון של מתכנתים ושל חברות לצאת ממסגרת המשרד הרגילה ולהתכנס ביחד לטובת פתרון בעיות בתחום התוכנה במסגרת א-פורמלית, אך בשנים האחרונות ההאקתונים נהפכו לתופעה רחבה הרבה יותר וכיום כל אוניברסיטה שמכבדת את עצמה מקיימת אירועי האקתון ענקיים הכוללים אלפי סטודנטים מכל רחבי ארצות הברית.

להתרשמות נוספת ולקיחת חסות ניתן להיכנס לאתר: www.hackidc.com

המרכז הבינתחומי הרצליה מציג: האקתון הסטודנטים הארצי הראשון Reviewed by on . אירוע מיוחד במינו עומד להיערך בין ה-16 ל-18 באפריל: האקתון הסטודנטים הארצי הראשון. HackIDC הוא פרי שיתוף פעולה של אגודת הסטודנטים ושל הבית ספר ליזמות במרכז הבינ אירוע מיוחד במינו עומד להיערך בין ה-16 ל-18 באפריל: האקתון הסטודנטים הארצי הראשון. HackIDC הוא פרי שיתוף פעולה של אגודת הסטודנטים ושל הבית ספר ליזמות במרכז הבינ Rating:

הגיבו