- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

מוזילה תפסיק לתמוך בפיתוח Thunderbird

Thunderbird, לקוח הדואר בקוד פתוח של מוזילה (Mozilla), הגיע לקצה דרך הפיתוח שלו. זאת, לאחר 13 גרסאות, כאשר האחרונה שוחררה רק לפני חודש, ועם בסיס משתמשים שמוערך בכ-20 מיליון אנשים ברחבי העולם. מוזילה החליטה, כי בהתאם לתמונת המצב הנוכחית, היא אינה מעוניינת בהמשך השקעת משאבים ומאמצים בפיתוח התוכנה.

החלטה זו, שהיתה צפויה להתפרסם השבוע באופן רשמי, דלפה לרשת בעקבות מכתב שנשלח למשתתפים בפרויקט. בעקבות כך, אישרה מישל בייקר, יו"ר קרן מוזילה, את הדברים בבלוג שלה. "אנו נשאלים שוב ושוב, האם Thunderbird הוא מקור אפשרי לחדשנות והובלה בחיי האינטרנט של ימינו, או שמא מדובר במוצר שהמשתמשים רוצים, אבל רק מצריך תחזוקה מתמשכת?". בתשובתה, בחרה בייקר את האפשרות השניה.

עם זאת, למרות ההחלטה, כאמור, על הפסקת תהליך הפיתוח, מוזילה תמשיך לספק עדכוני אבטחה תקופתיים ללקוחות הדואר באמצעות מהדורה שתומכת בתמיכה מורחבת (ESR). בנוסף, אחת למספר שבועות, תספק החברה עדכוני אבטחה אוטומטיים, במטרה לשמור על המשתמשים הקיימים.

יצוין, כי המהדורה הרגילה של Thunderbird תוכל לשמש את כל מי שירצה בקהילת הפיתוח להמשיך בפרויקט, אך מוזילה, כאמור, לא תתרום יד לדבר.