- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

דיווחים: באלמר רמז שעסקת יאהו! כן רלוונטית

מריאיון שהעניק מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, לוול סטריט ג'ורנל ניתן להסיק כי הוא שב לתמוך ברכישה של יאהו!, או לפחות של עסקי החיפוש שלה, וכי שתי החברות עשויות להגיע להסכם עוד לפני סוף השנה. באלמר העניק את הריאיון לאחר שקי לו, מנהל בכיר לשעבר בגוגל, מונה לעמוד בראש היחידה של מיקרוסופט לשירותים מקוונים. לדברי באלמר, רכישה של עסקי החיפוש תהיה "הגיונית מאוד" מבחינתן של מיקרוסופט ויאהו!, וכדאיותה תגבר ככל שתיסגר מוקדם יותר.

"בדרך כלל עדיף ליישם רעיונות טובים במוקדם ולא במאוחר. מבחינתנו, ובמיוחד מבחינתה של יאהו!, עדיף מוקדם ממאוחר" אמר באלמר. "אולם, בסופו של דבר, גם יאהו! צריכה להביע עניין, כפי שאני הבעתי". באלמר הדגיש, כי לא מתקיימים כיום מגעים בין החברות, אך הודה כי גם אילו היו מתקיימים מגעים כאלה, לא היה מדווח עליהם לציבור.

מאחר והמגעים בין החברות מתנהלים כבר קרוב לשנה, מאז שהגישה מיקרוסופט בפברואר הצעת רכש פומבית ראשונה, הרי שקשה לדבר על סגירה של העסקה "במוקדם". אולם, מדבריו של באלמר ניתן להסיק כי אולי עוד לא אפסה תקווה להגיע להסכם עוד בשנת 2008. עם זאת, באלמר שב והדגיש כי מיקרוסופט "ערוכה להתחרות היטב גם ללא שיתוף פעולה של גוגל". זאת, למרות שעד כה קצרה מיקרוסופט הצלחה מועטה בלבד בתחרות מול גוגל.

כזכור, בתחילת השנה עוד הציעה מיקרוסופט לרכוש את יאהו! לפי שער של 33 דולרים למניה – הצעה שנדחתה על ידי מועצת המנהלים של יאהו! בטענה כי היא "ממעיטה בערכה של החברה".
מיקרוסופט הודיעה לא מכבר כי אין לה עוד עניין ברכישת יאהו!. "הגשנו הצעה, הגשנו הצעה נוספת, הבנו שאין ליאהו! עניין להימכר לנו והמשכנו הלאה", אמר מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, אך בחודש שעבר. "אין לנו עניין לשוב לאחור ולבחון מחדש אפשרות לרכישה".
 
יאהו! עצמה הודיעה בחודש שעבר, כי ג'רי יאנג, ממייסדי החברה ומי ששב לפני כשנתיים לתפקיד המנכ"ל, פורש מתפקידו. הקריאות להדחתו של יאנג החלו להישמע לאחר שלא הצליח לקדם את רכישת החברה על ידי מיקרוסופט והתחזקו לאחר שגם שיתוף הפעולה עם גוגל בתחום הפרסום עלה על שרטון.

בסוף השבוע הודיעה מיקרוסופט, כי לו יכנס לתפקידו כמנהל היחידה של מיקרוסופט לשירותים מקוונים ב-5 בינואר. לו, לשעבר סגן נשיא להנדסה ביחידה לטכנולוגיות חיפוש ופרסום, ביאהו!, פרש בחודש אוגוסט האחרון מיאהו! לאחר עשר שנים בהן כיהן בחברה בתפקידים שונים.