- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

לראשונה בישראל: פורום "נדידה" אירו-ים-תיכוני

השבוע התקיימה בישראל הפגישה הראשונה של קבוצת העבודה של הרשת הרגולטורית האזורית, האירו-ים-תיכונית, ה-EMERG. בנושא נדידה בינלאומית, במטרה לבחון דרכים להרמוניזציה של רגולציית נדידה בינלאומיות עם מדינות האיחוד האירופי, ולקדם הסכם אזורי של מדינות דרום ומזרח הים התיכון.

קבוצת העבודה של הרשת הרגולטורית האזורית, האירו-ים-תיכונית, ה-EMERG. בנושא נדידה בינלאומית. צילום: יח"צ משרד התקשורת

קבוצת העבודה של הרשת הרגולטורית האזורית, האירו-ים-תיכונית, ה-EMERG. בנושא נדידה בינלאומית. צילום: יח"צ משרד התקשורת

הפגישה מדגישה את שיתוף הפעולה המקצועי הפורה בין המדינות החברות ב-Euro-Med Electronic Communication Regulators Group.

מנהלת אגף קשרי חוץ במשרד התקשורת, נעמה הניג, נבחרה על ידי הפורום לעמוד בראש קבוצת העבודה בנושא נדידה בינלאומית, ובהמשך המשרד יוביל סדנה בנושא, שתתקיים בביל שבשוויץ מאוחר יותר השנה.

בפגישה השתתפו מומחים מהרשויות הרגולטוריות הלאומיות של איטליה (AGCOM), שוויץ (BAKOM), בוסניה והרצגובינה (CRA), מצרים (NTRA) וישראל (MoC), וכן נציג של DETECON Consulting, ד"ר ארנולף יונרמן, מחברת הייעוץ DETECON, מנהל הפרויקט.

קבוצת העבודה האזורית מתכנסת על רקע תהליכים מקבילים המתרחשים באזורים נוספים, ביניהם הסכם הנדידה האזורי של אזור מערב הבלקן (סרביה בוסניה והרצגובינה, מונטנגרו, צפון מקדוניה, אלבניה וקוסובו) והשיחות שמתקיימות בין מדינות השותפות המזרחית (אוקראינה, מולדובה, בלארוס, אזרבייג'ן, גיאורגיה וארמניה). תהליכים אלה זוכים לתמיכת הנציבות האירופית שרואה בנושא הנדידה הבינלאומית, יחד עם נושא ניטרליות הרשת, בסיס להמשך תמיכתה בפורום האזורי.

קבוצת הרגולטורים האירו-ים-תיכונית הוקמה ב-1 ביולי 2008 במלטה, כפלטפורמה לשיתוף פעולה בין רשויות התקשורת האלקטרונית. פעילויות EMERG ממומנות כיום על ידי הנציבות האירופית באמצעות פרויקט "גישות חדשות לתקשורת" (NATP-4).

דיילי ציפי צפתה, נצפתה וחזרה עם תמונה