תוכן פרסומי
ראשי » כללי » שיתוף הפעולה של מיקרוסופט ורד-האט: סטנדרט חדש בענן הציבורי

תוכן שיווקי


אדיר רון, מנהל תחום קוד פתוח במיקרוסופט ישראל. צילום: יח"צ

בעקבות אירוע - Red Hat Forum Israel 2017

שיתוף הפעולה של מיקרוסופט ורד-האט: סטנדרט חדש בענן הציבורי

פורסם ב-15 בנובמבר 2017
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כתב: אדיר רון, מנהל תחום Open Source, מיקרוסופט (Microsoft) ישראל

מהפכת הענן משנה לחלוטין את עולם המחשוב המסורתי, בכך שהיא מאפשרת לכל ארגון, ISV ואיש פיתוח גישה מיידית ובלתי מוגבלת למשאבים, תוך הצגת מגוון מודלים כלכליים חדשניים.

בכל רחבי העולם, ארגוני אנטרפרייז מסורתיים מבצעים טרנספורמציה דיגיטלית לקווי העסקים השונים שלהם, באמצעות אימוץ פתרונות הענן הציבורי.

עם זאת, המעבר לענן מציב אתגרים מורכבים סביב נושאי התמיכה הארגונית, התאימות לפתרונות On Premise ואבטחת מידע. סוגיות אלה דורשות מאנשי ה-IT בארגון ניסוח של מתודולוגיה מקיפה ומסודרת, כך שתהליך הטרנספורמציה יהיה מנוהל ונטול סיכונים.

בשנים האחרונות, מיקרוסופט ורד-האט (Red Hat) פועלות במסגרת הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי וייחודי, תחת הכותרת Enterprise Readiness. ההסכם הינו המקיף ביותר של רד-האט בענן הציבורי, והוא כולל שיתוף פעולה ברובד צוותי הפיתוח, אבטחת המידע וה-Support, על מנת לספק פתרונות ארגוניים מתקדמים רבים מבית מיקרוסופט ורד-האט לאורך הענן ההיברידי והציבורי.

בבסיס שיתוף הפעולה, פתרונות Red Hat זמינים באופן לכלל לקוחות Microsoft Azure ב-42 דטה סנטרים ברחבי העולם. מרחב הפתרונות כולל כמובן את Red Hat Enterprise Linux לצד פתרונות מתקדמים של הפלטפורמה, כמו OpenShift Dedicated on Azure שהינה גרסה מנוהלת של המוצר, המוצע כשירות PaaS מלא מבית מיקרוסופט ורד-האט.

הלקוחות הארגוניים יכולים לצרוך את כלל הפתרונות מה-Marketplace של מיקרוסופט בתצורת התשלום של Pay-as-you-Go, אך גם למנף את ערוצי ההפצה והרישיונות הקיימים באמצעות מודלים של Bring-Your-Own-Subscription לענן.

מודל שלא ניתן למצוא באף ענן ציבורי אחר

בנוסף, מיקרוסופט ורד-האט השיקו לראשונה מערך Support משותף ואחיד לכל הפתרונות המשותפים בענן. באופן ייחודי תחת מודל שלא ניתן למצוא באף ענן ציבורי אחר. מהנדסים של רד-האט נמצאים באופן קבוע בדטה סנטרים של Azure ברחבי העולם, במטרה לטפל באופן משותף בכל בעיה או מפגע אבטחה שמתעורר.

כמו כן, כדי לפשט את מודל האחריות של תמיכה בענן, מיקרוסופט ורד-האט השיקו מערכת קריאות (Ticketing) אינטגרטיבית, כך שאין זה משנה אם הקריאה תיפתח במערכות של Azure או של רד-האט – היא תגיע למערך התמיכה המשולב.

נדבך משלים של הסכם שיתוף הפעולה, נותן מענה לדרישה של לקוחות להריץ את טכנולוגיות מיקרוסופט באופן מלא ונתמך מעל Red Hat. מיקרוסופט עוברת מהפכה משמעותית בתחום ה-Open Source, ופותחת לקוד פתוח חלקים רבים מהטכנולוגיה שלה לעבודה בסביבת Linux.

שפת הפיתוח 2.0 .Net Core מאפשרת הרצה של מערכות .Net בסביבות רד-האט, כולל תמיכה ב-OpenShift וב-RHEL. במקביל, תשתית ה-OpenShift תומכת בריצה משולבת של Windows Containers לצד Linux Containers, מה שהופך אותה לפלטפורמה היחידה על בסיס קוברנטיס שמאפשרת הרצה משולבת. באופן דומה, גרסת ה-SQL Server ששוחררה לאחרונה, מאפשרת התקנה על מגוון רחב של פתרונות רד-האט מבוססי Linux, מ-RHEL ועד OpenShift.

הענן ההיברידי -הסביבה המועדפת אצל לקוחות האנטרפרייז

מאמץ נוסף ומשמעותי תחת שיתוף הפעולה, מתמקד באתגרים סביב עולם הענן ההיברידי וסביבות ניהול המשולבות לענן הפרטי והציבורי. הענן ההיברידי הינו הסביבה המועדפת אצל מרבית לקוחות האנטרפרייז בעולם, בעיקר בתעשיות בהן לא ניתן להעביר חלק ממערך המחשוב לענן הציבורי עקב רגולציה או דרישות עסקיות ייעודיות.

מיקרוסופט השיקה בשבועות האחרונים את Azure Stack ביחד עם מגוון רחב של ספקיות חומרה. Azure Stack מאפשר לארגונים לפרוס גרסת On Premise של Azure, ובכך ליצור פלטפורמת ענן היברידית אחידה, שרצה בהתאמה מלאה גם בתוך הארגון וגם בענן הציבורי.

פתרונות רד-האט מוטמעים בתוך גרסת ה-Azure Stack, כולל תמיכה בעדכונים והיכולת לפתוח קריאות שירות גם בסביבת הענן הפרטי. בשילוב פתרונות הניהול של RedHat CloudForms התומכים היום באופן מלא בסביבות הענן של Microsoft Azure ו-System Center Virtual Machine Manager, מתאפשר לראשונה ללקוחות לנהל באופן מלא את מערך המחשוב של RHEL גם בענן הציבורי וגם בסביבות הענן הפרטי.

לסיכום, המעבר הארגוני לסביבות הענן מחייב מאנשי ה-IT בארגון לפתח מתודולוגיה בעולמות התמיכה הארגונית, אבטחת המידע והתאימות לענן הפרטי ומוצרי ה-On Premise. עם למעלה מ- 90% מחברות הפורצ'ן 500 (Fortune 500) שמשתמשות בענן ה-Azure של מיקרוסופט ופריסת ה-Enterprise Linux המובילה בעולם מבית Red Hat – אין ספק כי שיתוף הפעולה הייחודי מסוגו בענן הציבורי, נותן מענה מלא לדרישות הארגוניות ומאפשר לעסקים להתקדם לטכנולוגיות הענן בתנאים שלהם, ותוך התאמה מרבית לדרישות הארגוניות.

שיתוף הפעולה של מיקרוסופט ורד-האט: סטנדרט חדש בענן הציבורי Reviewed by on . כתב: אדיר רון, מנהל תחום Open Source, מיקרוסופט (Microsoft) ישראל מהפכת הענן משנה לחלוטין את עולם המחשוב המסורתי, בכך שהיא מאפשרת לכל ארגון, ISV ואיש פיתוח גישה כתב: אדיר רון, מנהל תחום Open Source, מיקרוסופט (Microsoft) ישראל מהפכת הענן משנה לחלוטין את עולם המחשוב המסורתי, בכך שהיא מאפשרת לכל ארגון, ISV ואיש פיתוח גישה Rating: 0

הגיבו