תוכן שיווקי
לקראת אירוע - מפגש מנמ"רים C3, ימים ה'-א', 3-6 בנובמבר, פוליה, איטליה

עופר עוז, טריפל טי: "בישראל נערכת פעילות רבה בתחום העיר החכמה" – חלק ב'

01/11/2016 12:08
עופר עוז, מנכ''ל טריפל טי. צילום: ניב קנטור

כולנו שומעים על פרויקטים של עיר בטוחה (Safe City)  ושל עיר חכמה (Smart City), ובנוסף שומעים לאחרונה על מושג נוסף –  האינטרנט של הדברים, אבל מי מאיתנו יודע מה ההבדל ביניהם והאם הם יכולים להתמזג ולהשתלב באותו פרויקט? בשיחה עם עופר עוז, מנכ"ל חברת הייעוץ טריפל טי, הוא מסביר על הנושא.

איזה פרויקטים מתנהלים בתחום זה בעולם?
"חלק גדול מהרשויות המקומיות החלו את דרכן בפרויקטים של עיר בטוחה, חלקן פועלות לשילוב מערכות עיר חכמה והרחבת היכולות העירוניות. לצד זאת ניתן לראות את הפעילות שנעשתה בברצלונה בספרד, בה רוכזו תחומי חיים וצרכים שונים לרווחת התושבים, התיירים והעסקים בעיר. כמו כן הופעלה מערכת עיר חכמה בתחומים כגון: תחבורה ציבורית, פינוי אשפה ועוד".

"ברצלונה גם מארחת כל שנה את כנס ערים חכמות המתקיים השנה באמצע נובמבר בעיר. ערים רבות נוספות בעולם מאמצות את התחום ומכינות תוכניות לשילוב מערכות אינטרנט של הדברים לניהול העיר".

"כאן המקום להדגיש כי הפעלת מערכות עיר חכמה ללא הנגשת מידע לציבור הרחב אינה מספקת. אנו יחד עם Wise Source (בית תוכנה ישראלי) פיתחנו קונספט שלם המאפשר את הנגשת המידע לציבור והקלת השימוש במערכות העירוניות".

האם בישראל ישנן עיריות המפעילות מערכות עיר חכמה?
"בישראל נערכת פעילות רבה יחסית בתחום זה, חלק מהעיריות כבר הפעילו מערכות שונות לניהול יישומים של עיר חכמה ועיריות אחרות פועלות לכניסה לתחום. בדרך כלל העיריות הגדולות פועלות ראשונות, וגם בישראל ניתן לראות את הפעילות של עיריית תל אביב שכבר מפעילה יישומים שונים, עירית באר שבע שמתחילה בהכנת תוכנית ליישום, עיריית הרצליה שמתחילה פעילות בתחום, וערים רבות אחרות".

מה הפעילות שלכם בתחום זה?
"טריפל טי, עוסקת מזה 15 שנים בתכנון של מערכות עיר חכמה, הן בארץ והן בחו"ל. במסגרת זו תכננו וייעצנו בעשרות פרויקטים רחבי היקף. לצד זאת אנו פעילים מאוד, מייעצים ומתכננים פרויקטים גדולים של מערכות עיר חכמה – כיום בשלושה פרויקטים בישראל ברשויות גדולות, שני פרויקטים ברשויות קטנות יחסית וכן מבצעים פעילות בעולם במגה ערים במדינות שונות".

הפעילות כוללת ביצוע סקרים והגדרת היישומים הנדרשים לרשות המקומית, הכנת תוכניות-אב ליישום המערכות, תכנון פיזי וייעוץ להקמת מערכות האינטרנט של הדברים, מערכות השו"ב והמוקד,  מערכות התקשורת ועוד, וכמובן ליווי ופיקוח על הקמת המערכות עד למסירת המערכת לידי הלקוח".

"כלל הפעילות נעשית בתוך הבית בחברה ואנו מעסיקים מומחי תוכן בתחומי התקשורת, האבטחה, שו"ב, איפיון אפליקטיבי, IT ותשתיות מחשוב, אבטחת מידע ועוד לצד שילוב של ידע נרחב ומהנדסים מקצועיים בתחום החשמל, האדריכלות, תעשייה וניהול וכדומה.  ביכולתינו לתת מענה הוליסטי רב תחומי לכל הצרכים העירוניים בפרויקטים של עיר חכמה ובטוחה".

עופר עוז, מנכ"ל ובעלים של חברת הייעוץ טריפל טי בע"מ  הפועלת בתחומי התקשורת, דטה סנטר, סייבר, מרכזי שליטה ובקרה , עיר חכמה ועוד בארץ ובחו"ל מזה 22 שנה. 

לחלק א'

אירועים קרובים