ראש סוכנות הביון הבריטית: על חברות ההיי-טק לסייע לנו

החברות אמורות אמנם לשמש "כצינורות מידע נייטרליים", ללא שיקולים פוליטיים, כתב רוברט הניגן, המנהל החדש של סוכנות GCHQ

המקבילה הבריטית לסוכנות NSA בארצות הברית. GCHQ

רוברט הניגן, המנהל החדש של סוכנות GCHQ – המקבילה הבריטית לסוכנות NSA בארצות הברית – גינה במאמר שפרסם בפייננשל טיימס (Financial Times)את המאמצים שמשקיעות חברות ההיי-טק הגדולות בארצות הברית כדי להגן על משתמשיהן מפני ריגול ללא צו חוקי.

החברות אמורות אמנם לשמש "כצינורות מידע נייטרליים", ללא שיקולים פוליטיים, כתב הניגן, אך "בשירותים שלהן מתארחים תכנים של אלימות קיצונית או ניצול מיני של ילדים, והם משמשים כנתיבי סיוע לפשע וטרור".

"שיטות להצפנה של הודעות או הפיכתן לאנונימיות – שיטות שבעבר שימשו רק את הפושעים המתוחכמים ביותר, או גורמים ממשלתיים, הפכו כיום לסטנדרט" התלונן הניגן במאמר. כתוצאה מכך, טכנולוגיות אינטרנט "הפכו לאמצעי המועדף על טרוריסטים ופושעים, אשר נהנים מהשירותים המתקדמים בדיוק כמו כולנו". בין השירותים שהזכיר הניגן בהקשר זה – טוויטר (Twitter), פייסבוק (Facebook) ווואטאפ (WhatsApp).

הניגן הוסיף והבהיר כי לדעתו, על סוכנויות הביון הממשלתיות לקחת חלק פעיל יותר בדיון הציבורי על הפרטיות, על מנת להבהיר את עמדתן ביחס לתפקיד שעל חברות ההיי-טק למלא במאבק בפשע ובטרור. "אני סבור שהלקוחות של חברות אלה יחושו ביטחון רב יותר אם היחסים בין הסוכנויות לבין חברות ההיי-טק יהיו טובים ויציבים יותר".

בפייסבוק וטוויטר סירבו להגיב. לא ניתן היה לקבל תגובה מאפל (Apple), גוגל (Google) ומיקרוסופט (Microsoft).

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים