תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » עמק הסיליקון מוכה תדהמה: פייסבוק רכשה את אינסטגרם תמורת מיליארד דולרים

עמק הסיליקון מוכה תדהמה: פייסבוק רכשה את אינסטגרם תמורת מיליארד דולרים

אינסטגרם פרצה לעולם לפני כשנה וחצי עם אפליקציית שיתוף תמונות, המשרתת כיום קרוב ל-30 מיליון משתמשים ● עם זאת, הסכום ששילמה הרשת החברתית נראה כמעט דמיוני, בהתחשב בעובדה שלאינסטגרם אין הכנסות של ממש ● אנליסטים סבורים, כי פייסבוק העדיפה לרכוש את אינסטגרם בעצמה, כדי שאחת ממתחרותיה, דוגמת טוויטר או גוגל, לא תקדים לעשות זאת ● לדברי מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק, לא רק שאינסטגרם תישאר פעילה, אלא שבכוונת פייסבוק להמשיך ולפתח את האפליקציה שלה

מאת 10 באפריל 2012, 9:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האנליסטים הטכנולוגיים בארצות הברית תמימי דעים לגבי העובדה, שהעסקה משקפת את הלחץ הגדל והולך בשוק הרשתות החברתיות. כך, לדבריהם, חברות כמו פייסבוק נמצאות במרדף בלתי פוסק למצוא דרכים חדשות להלהיב את המשתמשים ולמשוך אותם חזרה פעם אחר פעם

חודשים ספורים לפני הנפקתה הצפויה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, הודיעה אמש (ב') פייסבוק (Facebook) כי תרכוש את אינסטגרם (Instagram) תמורת מיליארד דולרים. המדובר בסכום כמעט דמיוני, בהתחשב בעובדה שליצרנית האפליקציה הפופולארית לסמארטפונים אין הכנסות של ממש. פייסבוק תשלם את הסכום במזומן ובמניות, ותהיה הבעלים היחידים של החברה. העסקה צפויה להיסגר עד סוף הרבעון הנוכחי.

אינסטגרם פרצה לעולם לפני כשנה וחצי עם אפליקציית שיתוף תמונות למכשירי iPhone. האפליקציה מאפשרת להוסיף שורה של פילטרים ואפקטים שונים לתמונות שצילם המשתמש, ולחלוק את התמונות עם חבריו ברשת אינסטגרם, כמו גם ברשתות החבריות הפופולאריות, דוגמת פייסבוק וטוויטר (Twitter). היא מעסיקה 12 עובדים ופועלת ממשרדיה בסן פרנסיסקו, קליפורניה. בשבוע שעבר גייסה החברה 50 מיליון דולרים, בסבב בו לקחו חלק קרנות דוגמת סקויה (Sequoia) וגריילוק (Greylock).

כיום משרתת אינסטגרם קרוב ל-30 מיליון משתמשים, ובאחרונה אף השיקה גרסה של האפליקציה שלה למכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) – צעד שצפוי להגדיל את היקף משתמשיה בעשרות מיליונים נוספים. על פי אינסטגרם, משתמשיה מעלים לשרתיה כ-60 תמונות מדי שניה. כך, מדווחת החברה, הועלו כ-400 מיליון תמונות לרשת שלה במהלך 2011.

אינסטגרם
אינסטגרם
האנליסטים הטכנולוגיים בארצות הברית תמימי דעים לגבי העובדה, שהעסקה משקפת את הלחץ הגדל והולך בשוק הרשתות החברתיות. כך, לדבריהם, חברות כמו פייסבוק נמצאות במרדף בלתי פוסק למצוא דרכים חדשות להלהיב את המשתמשים ולמשוך אותם חזרה פעם אחר פעם. כמו כן, סברו חלק מהאנליסטים, כי פייסבוק העדיפה לרכוש את אינסטגרם בעצמה, כדי שאחת ממתחרותיה, דוגמת טוויטר או גוגל (Google), לא תקדים לעשות זאת.

"זוהי אבן דרך חשובה עבור פייסבוק, שכן זו הפעם הראשונה שבה רכשנו חברה המשרתת כל כך הרבה משתמשים", מסר מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק. "אין לנו כוונה להרבות בעסקאות מהסוג הזה, אם בכלל".

לדברי צוקרברג, לא רק שאינסטגרם תישאר פעילה, אלא שבכוונת פייסבוק להמשיך ולפתח את האפליקציה שלה. "גם אחרי הרכישה יוכלו המשתמשים לפרסם את תמונות האינסטגרם שלהם ברשתות חברתיות אחרות. כמו כן, יוכלו המשתמשים להמשיך ולהפריד בין החשבונות שלהם בפייסבוק ובאינסטגרם, אם ירצו בכך".

קווין סיסטרום, מנכ"ל אינסטגרם, מסר בהודעת הרכישה כי "בכל יום אנו עדים לעוד ועוד חוויות שמשתמשים חולקים באמצעות אינסטגרם, בדרכים שלא חשבנו בעבר שהן אפשריות. הגענו רחוק כל כך בזכות ההתמדה והכישרון של הצוות שלנו, ואין לנו ספק שהשילוב עם הרעיונות והיכולות של אנשי פייסבוק, יאפשר לנו ליצור עתיד מרגש במיוחד – גם עבור אינסטגרם וגם עבור פייסבוק".

עמק הסיליקון מוכה תדהמה: פייסבוק רכשה את אינסטגרם תמורת מיליארד דולרים Reviewed by on . חודשים ספורים לפני הנפקתה הצפויה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, הודיעה אמש (ב') פייסבוק (Facebook) כי תרכוש את אינסטגרם (Instagram) תמורת מיליארד דולרים. המדובר חודשים ספורים לפני הנפקתה הצפויה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, הודיעה אמש (ב') פייסבוק (Facebook) כי תרכוש את אינסטגרם (Instagram) תמורת מיליארד דולרים. המדובר Rating:

הגיבו