- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

שובר שתיקה: מנכ"ל טוויטר מסביר לראשונה למה החברה חסמה את טראמפ

לאחר שהסירה סופית את חשבונו של הנשיא היוצא, דונלד טראמפ, מהפלטפורמה שלה, מנכ"ל טוויטר (Twitter), ג'ק דורסי, מתבטא על כך לראשונה באופן פומבי. בסידרה של ציוצים, מסביר דורסי את החלטת החברה ואומר, כי לדעתו החברה עשתה החלטה נכונה, אף כי "פעולת החסימה בפני עצמה מעידה על כשל שלנו לקדם, בסופו של דבר, שיח בריא".

בציוצים שלו, דורסי מהדהד את ההצהרות הקודמות של החברה בנוגע לסיבות לחסימה, וכותב, שנזק מחוץ לרשת כתוצאה מדיבורים ברשת הוא דבר שהודגם כאמיתי, והוא זה שמניע את המדיניות ואת האכיפה שלנו מעל הכל". לצד הצדקת ההחלטה, דורסי מציין גם, כי עצם פעולת החסימה משקפת "כשל שלנו לקדם, בסופו של דבר, שיח בריא", וכי הוא חש שהחלטת טוויטר הציבה תקדים "מסוכן", באשר להשפעה ש"יש ליחיד או לתאגיד על חלק מהשיח הציבורי העולמי".

"אני לא חוגג ולא חש גאה בשל החלטתנו לחסום את חשבונו של טראמפ מטוויטר… לאחר התרעה ברורה נקטנו פעולה זו, עשינו החלטה עם המידע הטוב ביותר שהיה לנו בהתבסס על איומים על ביטחון פיזי הן בטוויטר והן מחוצה לה…. נתקלנו בנסיבות יוצאות דופן, שאילצו אותנו למקד את צעדינו בביטחון הציבורי…" הוא כתב.

בנוסף, הגיב דורסי לביקורת שהוטחה נגד החברה בנוגע לפיקוח, וציין, כי "חברה שעושה החלטה עסקית כדי למתן את עצמה שונה מממשלה שחוסמת גישה. בדבריו גם הבהיר, כי טוויטר לא תיאמה את פעולתה עם חברות אחרות, שחסמו גם הן או השעו את טראמפ בימים האחרונים.

גם סנאפ חוסמת את חשבון טראמפ – בקביעות

כמו טוויטר, פייסבוק, יוטיוב ואפליקציות אחרות, גם סנאפ הודיעה אתמול (ד') כי היא חוסמת באופן קבוע את חשבונו של טראמפ. בהצהרה שפרסמה החברה נכתב, כי "בשבוע שעבר הודענו על השעיה זמנית של חשבונו של דונלד טראמפ בסנאפצ'ט, ובינתיים ביצענו הערכה איזו תקופת זמן תהיה לטובת קהילת סנאפצ'ט. בהתבסס על ניסיונותיו להפיץ מידע שקרי, שיח שנאה והסתה לאלימות, שהם בבירור הפרות של הכללים שלנו, לטובת ביטחון הציבור החלטנו לסגור את החשבון שלו בקביעות".