- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אבטחה לזיכרון השואה: יד ושם הטמיע מערכת של טרנד מיקרו

מוסד יד ושם, שמהווה רשות הזיכרון לשואה ולגבורה, מסיים בימים אלה פרויקט להטמעת פתרון הגנה מבית טרנד מיקרו, שכולל מנועי הגנה שמשלבים למידת מכונה וניטור התנהגותי. הפרויקט, שהחל לפני כחודש ומסתיים בעצם ימים אלה, מבוצע על ידי אנשי טלדור והיקפו מוערך במאות אלפי שקלים.

הפתרון יספק ליד ושם יכולות הגנה מקצה לקצה, לרבות זיהוי וחסימה מוקדמת של איומים והתקפות, בהן כופרות, מתקפות יום אפס ואירועי סייבר מסוגים נוספים. הוא מלווה את הלקוח כבר בסביבת המייל: טרם הגעת דבר הדואר האלקטרוני לארגון הוא נבחן וממודר בעזרת מנועי הגנה רבים, וממשיך גם לסביבת הדטה סנטר. הפתרון מוגן על ידי מערכת אבטחה עמוקה שמאפשרת זיהוי נוזקות ורכיב המבוסס על טכנולוגיית XGen לזיהוי וחסימה של איומים מתקדמים. בנוסף, קיים חיבור לארגז חול ארגוני, שמנתח את התקיפה ומחזירה מענה. מערכת זו מאפשרת לארגון לזהות מתקפה כבר בשלב מקדמי, טרם הרצת הקובץ, כאשר באמצעות לימוד המכונה, ההתקפה נבחנת אל מול מאגר הנתונים של טרנד מיקרו, ומבוצעת אכיפה מדויקת וממוקדת.

פיצ'רים נוספים של הפתרון כוללים הגנה רשתית (Virtual Patching), שמזהה חולשות במערכות הפעלה, שירותי ווב, בסיסי נתונים ותוכנות רבות. כמו כן, מבוצעת הטמעה אוטומטית של חוקי CVE בהתאם לצורך של כל שרת בנקודת זמן מסוימת. הפתרון נותן מענה בזמן אמת ומספק תמיכה ב-Windows, לינוקס ומערכות הפעלה ישנות יותר. הוא כולל גם פיירוול, שמאפשר מידור בין סביבות שרתים שונים.

"זיכרון השואה מעורר גם את תשומת לב ההאקרים"

רמי אוסטר, מנהל הטכנולוגיות של יד ושם, אמר כי "השיח אודות השואה התרחב מאוד בשנים האחרונות בכל הקשור לשימור הידע והמידע למען זיכרון השואה והנחלתו. זהו נושא חשוב ביותר ולצערנו, הוא מעורר גם את תשומת ליבם של ההאקרים, ויש חשיבות עליונה בהגנה עליו. מסיבה זו הטמענו פתרון שיסייע לנו בהגנה בפני מתקפות, ואף במניעתן".

רון אלחדיף, מנהל תחום משרדי ממשלה ומוסדות – טרנד מיקרו SSP – בטלדור תקשורת, ציין כי "רמת הידע והניסיון שקיימת בקבוצת טלדור, וכן הפתרונות של טרנד מיקרו, יספקו ליד ושם אבטחה ברמה גבוהה, כולל הבנה בזמן אמת של כל ניסיון פגיעה במערכות, ויכולות התמודדות עם איומים קשים בכל רגע נתון. כך הוא יוכל להגן על הנכס החשוב לנו ביותר – זיכרון מאורעות השואה והגבורה".