- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אינטל ממשיכה לרכוש בישראל: קונה את Cnvrg-io ב-60 מיליון דולר

אינטל רוכשת חברה ישראלית נוספת – הפעם בירושלים, שם ענקית השבבים החלה את פעילותה בישראל. הנרכשת היא Cnvrg-io, שמסייעת למדעני נתונים להפוך פיתוחים בתחום למידת המכונה לשימושיים יותר, באמצעות בינה מלאכותית. סכום העסקה לא נמסר לפרסום, אולם על פי ההערכות בשוק, הוא עומד על בין 50 ל-60 מיליון דולר.

הפלטפורמה של Cnvrg-io עוזרת לבנות, לנהל ולבצע אוטומציה של למידת מכונה. באמצעות המערכת, מדעני הנתונים יכולים להריץ מודלים שונים ורבים, להשוות ביניהם, להמליץ מה נדרש לעשות ועוד. היא יכולה לעבוד און-פרמיס, בענן או באופן היברידי.

Cnvrg-io נוסדה ב-2017 על ידי יוחאי איטון, המנכ"ל, ולאה פורקוש קולבן, ולצד המטה הירושלמי, היא מחזיקה משרדים בארצות הברית. החברה ביצעה סבב גיוס אחד בלבד, בסך של שמונה מיליון דולר, מקרנות כגון הנאקו ו-JVP. אם ההערכות בשוק נכונות, מדובר באקזיט יפה, שכן סכום הרכישה גדול פי בין שישה לשבעה וחצי מהסכום שהושקע בה. על רשימת לקוחות החברה נמנות לייטריקס ופלייטיקה.

הנרכשת לא תשולב בתוך אינטל לאחר הרכישה, אלא תהיה חברה בת עצמאית שלה.

רכישת Cnvrg-io באה שבוע בלבד לאחר הרכישה האחרונה שביצעה אינטל – גם היא של חברה בתחום לימודי המכונה. המדובר ב-SigOpt, שפיתחה פלטפורמת אופטימיזציה, שמאפשרת הרצה של מודלים וסימולציות של לימודי מכונה. נראה כי מאחורי שתי הרכישות עומד אותו ההיגיון: מאחר שאינטל מתמקדת בימים אלה בדור הבא של השבבים, כדי להתחרות טוב יותר מול אנבידיה, למשל, היא מעוניינת להציע גם שירותים שיסייעו ללקוחות להתמודד עם עומסי המחשוב על אותם שבבים, באמצעות כלי בינה מלאכותית.