- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אישום: ביצע עבירות מין בקטינים – באמצעות האינטרנט ואפליקציות

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה היום (ב') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד תושב תל אביב בן 33, בגין שורה ארוכה של עבירות מין שביצע, לטענתם, בשמונה קטינים בני 13-16, באמצעות אתרי אינטרנט ואפליקציות. חלק מהעבירות אף יצאו מתחומי המרחב המקוון ובוצעו במרחב הפיזי. כתב האישום מייחס לנאשם את העבירות הבאות: מעשי סדום בקטינים, מעשים מגונים בפני קטינים, הטרדה מינית, עשיית פרסום תועבה בדמותו של קטין, והחזקת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עתליה מרקוביץ', במהלך השנים 2015-2020, ועד למועד מעצרו ב-13 באוקטובר, פנה הנאשם לשמונה קטינים באמצעות אתרי אינטרנט ואפליקציות וניהל איתם שיח בעל תוכן מיני, במטרה לבצע בהם עבירות מין. כך, ביקש הנאשם במהלך ההתכתבויות כי הקטינים ישלחו לו תמונות עירום שלהם, והם נענו לבקשותיו. נוסף על כך, במשטרה מצאו מעל 11 אלף תמונות וסרטונים פדופיליים שהוא החזיק במחשבים שלו ובכונני גיבוי.

כמו כן, בכתב האישום מתואר כי במספר מקרים יצא הנאשם מהמרחב הווירטואלי, ונפגש עם ארבעה קטינים. באותן נסיבות, ביצע מעשה סדום בקטין אחד וכן גרם לקטין לבצע בו מעשה סדום, "בנסיבות אינוס", ציין. עוד הוא מואשם כי ביצע באותו הקטין ובשני קטינים נוספים מעשי סדום בהסכמה וגרם להם לבצע בו מעשי סדום בהסכמה, וכן ביצע מעשה מגונה בפני קטין אחד שטרם מלאו לו 16.

הנאשם מתנדב עם בני נוער במשטרה

בד בבד עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות ציינו את ההיקף הגדול של הקטינים שנפגעו, לטענתם, ממעשיו של הנאשם, שאת רובם המוחלט פגש באמצעות האינטרנט, ולא הייתה בינו לבינם היכרות מוקדמת.

יצוין כי הנאשם מתנדב במשטרה, בהתנדבות שכוללת מגע עם בני נוער, אולם לא נמצא כל קשר בין התנדבותו לבין מעשיו.

החקירה בתיק נוהלה ביחידה 105 בלהב 433 שבמשטרת ישראל, עוסקת בהגנה על קטינים במרחב המקוון.